Dziwne działanie internetu Play Online - buforowanie filmów

Cześć!

Jako, że jest to pierwsza moja wypowiedź na forum

na wstępie wszystkich witam!

Przejdę od razu do problemu, który skłonił mnie do napisania niniejszego posta.

Od ponad roku jestem urzytkownikiem bezprzewodoweg internetu sieci Play.

I jeszcze pięć dni temu byłem z tego całkiem zadowolony.

Internet chodził dobrze. Czasem iglądałem film z Megaupload, częściej filmiki na YT najczęsciej seriale.

Jednak pięć dni temu coś nagle, bez wiekszej przyczyny (ja nic sobie nie przypominam, bym w tym okresie coś zmieniał, instalował, usówał) coś z netem zaczęło się pierdzielić.

Zwykłe strony nadal otwierały się standardowo (szybko i skutecznie. w statystukach interfejsu Play Online prędkość ochodziła do 1000 kb/s i nie spadała, do póki nie otworzyły się wszystkie strony 400 kb/s). Spory problem był (i jest) z oglądanie wszelkiego rodzaju filmów. Buforują się masakrycznie wolno. W przeciwieństwie do okresu sprzed “zapaści” kiedy to mogłem oglądać filmy praktucznie na bierząco, teraz, by zbuforowała się 1sek musze czekać około 5-10sek !!

Do tego dochodzą jeszcz dwa dziwne objawy (które oczywiście wcześniej miejsca nie miały):

  1. rozłączanie się modemu - co jakiś czas play nie widzi już urządzenia (modemu) i rozłącza połączenie.

  2. za każdym razem, czy to po uruchomieniu systemu, czy po wyjęciu i włorzeniu modemu USB na pasku przy zegarze pojawiają się chmurki oznajmiające wykrycie nowego urządzenia, jakby modem był podłączony do tego kompa po raz pierwszy.

To tyle jeśli chodzi o objawy.

Teraz to co przez minione 5 dni zrobiłem:

  1. udałem się do salonu po nową SIM (podejrzewając uszkodzenie modemu)

  2. sprawdziłem modem na lapku szwagra (ma ten sam internet) - chodził wzorowo

  3. wziąłem jego modem do swojego laka - objawy bezzmienne - tragedia przy filmach inne strony otwieraja sie płynnie.

  4. wgrałem sterowniki modemu od nowa a po nie uzyskaniu efektu odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki z modemu szwagra - podobnie bez efektu

  5. nowy flash player

  6. inne przegladarki niz FF (opera, chrome, ie)

  7. oczywiście na początku skan antywirem (Avast), Defragmentacja dysku, wszelkie mozliwości CCleaner

  8. Sprzątanie przez OTL

  9. skan przez Malwarebytes

  10. zabroniłem tez oszczędzania energii na portach USB (przynajmniej tak mi się wydaje :stuck_out_tongue: )

  11. pewnie kilka innych rzeczy o których w tej chwili już nie pamiętam bo było tego już tak dużo

Jestem już bezsilny. Wiem, że przyczyna lerzy w moim lapku, nie mam już niestety pomysłów!

Jest jeszcze Armagedon, czyi format, ale nie nawidze się poddawać.

POMÓŻCIE! !!

LOG:

(Malwarebytes’ Anti-Malware 1.50.1.1100

www.malwarebytes.org

Wersja bazy: 5542

Windows 5.1.2600 Service Pack 3

Internet Explorer 6.0.2900.5512

2011-01-18 00:03:43

mbam-log-2011-01-18 (00-03-43).txt

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:|D:|E:|F:|G:|H:|)

Przeskanowano obiektów: 240214

Upłynęło: 41 minut(y), 38 sekund(y)

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 13

Zainfekowanych wartości rejestru: 1

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 2

Zainfekowanych folderów: 0

Zainfekowanych plików: 30

Zainfekowanych procesów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych modułów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych kluczy rejestru:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{147A976F-EEE1-4377-8EA7-4716E4CDD239} (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{1D4DB7D2-6EC9-47a3-BD87-1E41684E07BB} (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib{1D4DB7D0-6EC9-47a3-BD87-1E41684E07BB} (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CLASSES_ROOT\Interface{1D4DB7D1-6EC9-47A3-BD87-1E41684E07BB} (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CLASSES_ROOT\FunWebProductsInstaller.Start.1 (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CLASSES_ROOT\FunWebProductsInstaller.Start (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\PreApproved{1D4DB7D2-6EC9-47A3-BD87-1E41684E07BB} (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes{56256A51-B582-467e-B8D4-7786EDA79AE0} (Trojan.Vundo) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes{56256A51-B582-467e-B8D4-7786EDA79AE0} (Trojan.Vundo) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats{00A6FAF1-072E-44CF-8957-5838F569A31D} (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats{07B18EA1-A523-4961-B6BB-170DE4475CCA} (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\RunDll32Policy\f3ScrCtr.dll (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Multimedia\WMPlayer\Schemes\f3pss (Adware.MyWebSearch) - Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowanych wartości rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Search(default) (Adware.Hotbar) - Value: (default) - Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) - Bad: (1) Good: (0) - Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) - Bad: (1) Good: (0) - Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych plików:

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempwn2668.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempwn1168.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxp3524.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxz5324.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxwd924.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxb3600.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxnx720.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxs1448.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxa1800.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxa3452.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxm2992.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxw2328.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxi5760.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxo4216.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxwk544.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxm3820.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxx4900.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxm3368.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxt1512.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxz2896.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxf3016.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxd3240.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxg3464.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxgh796.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxui540.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxx1272.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxt3572.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxg2296.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxf2496.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.

c:\documents and settings\Anka\local settings\tempxs3900.html (Trojan.FakeAlert) - Quarantined and deleted successfully.)

Widzisz ja tez mam PLAY i mi pomagało czyszczenie CACHE przeglądarki.Tak przez tydzień a potem problem sam zniknął.Do tego play nie znosi jak w tle pracują programy antyszpiegujące:( Poza jednym SPYBOT SEARCH & DESTROY.I antywirusowy.Reszte programów trzeba wyłączać jak tylko mozna zminimalizować nie potrzebne programy działające w tle.Poza tym dobrze by bylo jak wkleil bys loga z HIJACKTHIS.Zawsze cos moze by sie znalazło :wink:

:o

Ten staroć? :wink:

Jak już to:

  • [*:3szjq9wr]Pobierz OTL z jednego z tych linków:
    Mirror 1

A i nie działa?A i staroć nie znaczy zła.:stuck_out_tongue:

zanim jeszcze przeskanowałem kompa obydwoma wskazanymi wyżej programami, odinstalowałem antivira (avast!) w podejrzeniu, że może to on coś przymula. W zamian (po poczytaniu o tym co nieco) zainstalowałem COMODO IS. Na nowej bazie przeskanowałem system. Program usunął jakieś 2 zagrożenia.

-Nadal strony otwieraja się z prędkością ok. 1000kb/s a filmy buforują z Vmax 200kb/s.

logi --> http://wklej.org/id/461503