Dziwne działanie karty sieciowej Realtek na Windows 8

Witam,

Chciałbym uzyskać pomoc w rozwiązaniu pewnej zagadki. Otóż mam problemy z działaniem karty sieciowej na systemie Windows 8 Pro. Mianowicie po podpięciu kabla Ethernet do złacza karty i gdy uruchomię komputer to wyświetla mi że brak karty sieciowej. Jak dam rozwiąż problem to wskazuje że brak sterowników. Instaluję ale to nic nie pomaga. Nadal nie mam połączenia z internetem. Jednak po restarcie komputera problemu nie ma. Mam połączenie z Internetem.

Jednak jak wyłączę komputer i ponownie go włączę to problem się znowu pojawia. Nie wiem co jest tego przyczyną. Instalowałem oryginalne sterowniki z płyty, ze strony producenta i dalej nic. W Biosie też jest wszystko dobrze bo sprawdzałem. W opcjach zasilania również nie mam zaznaczonej opcji oszczędzania energii.

Karta sieciowa to Realtek RTL8101e.

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Z góry dzięki

A wcześniej jaki system miałeś? i czy karta sieciowa działała poprawnie?

Wejdź w Panel sterowania, Opcje zasilania, Wybierz działanie przycisków zasilania, Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne, odznacz Włącz szybkie uruchamianie (zalecane) i kliknij Zapisz zmiany, sprawdź czy problem nadal występuje.

wcześniej miałem Windows 7 i wszystko dobrze działało

falcon89 niestety nie pomogło

ma ktoś jakiś jeszcze pomysł ?

Czyli jak na 7 było OK, to problemy mają stery karty sieciowej. A w Windows Update nie ma nowych sterów?

A sterowniki do płyty głównej wgrane?

wszystko wgrane, sterowniki do karty sieciowej instalowałem z płyty oraz ze strony producenta i dalej nic

Czyli możliwe, że trzeba czekać na nowe stery do karty sieciowej,które rozwiążą problem lub poprawkę systemową.

A czytałeś w sieci o problemie Twojej płyty i karty sieciowej i Win8, może jest rozwiązanie?

szukałem ale nic ciekawego nie znalazłem

jeszcze trochę pokombinuje może da się jakoś ten problem rozwiązać :smiley:

Sprawdź najnowszy sterownik od Realteka link

Instalowałem, bez zmian