Dziwne dzwieki mikrofonu przy rozmowie na TS

Witam

Mam problem, a mianowicie:

Wczoraj na mój komputer przywędrował Team Speak 2. Gdy zainstalowałem sterowniki do kamery internetowej Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) i doszedłem do kanału rozmowy kolegów. Zaczęli się oni żalić ze piszczy mi mikrofon. Nie moglem znaleźć nic konkretnego w internecie na ten temat wiec proszę was o pomoc.

EDIT

Robi się takie echo ;(

POMOCYYYY

Próbowałeś wyciszyć mikrofon w ustawieniach dźwięku Windowsa? Jeżeli nie, to spróbuj mu obnizyć praktycznie do minimum głośność i sprawdź czy będzie to samo, bo właśnie z tego co mi wiadomo, właśnie tego typu zjawiska mają miejsce jeżeli głośność mikrofonu jest zbyt duża… Jeżeli chodzi o echo, to nic nie poradzisz… To jest po prostu wada mikrofonów wbudowanych w kamerki internetowe. Zainwestuj sobie w słuchawki z mikrofonem, lub kup sobie normalny mikrofon ze statywem i wtedy będzie ok. Jeszcze taka mała uwaga na marginesie, nie pisz caps lockiem, bo nikt nie lubi jak się na niego krzyczy…

hmm . Przepraszam za drukowane litery :wink:

Lekko się polepszyło, ale nadal jest tak mało zrozumiale. Kiedyś przez skypa nie było problemów ze zrozumieniem mnie a teraz jest to echo. Na pewno nie da się z tym nic zrobić?

A próbowałeś jeszcze pokopać w konfigu TS? Skoro na Skype było ok, to wychodzi na to, że jest to wina TS’a, a dokładnie jego nieprawidłowej konfiguracji…

Cos tam grzebałem i było tak samo tylko się zmieniał dźwięk lekko tych szumów. Teraz koledzy mówią ze lepiej jest troche.

Na skype bylo ok ale dobry czas temu . ;/

To może spróbuj pożyczyć od kogoś mikrofon, albo słuchawki z mikrofonem i sprawdź czy będzie to samo.

Wpadlem juz na ten pomysl ;d za 1h sprawdze na takiej samej kamerce co bedzie :wink:

Team Speak 2 to już w muzeum techniki i komunikacji powinien się znaleźć :slight_smile: teraz używa więcej osób TS3 lepsza jakość , i wydajność chociaż z tym TS2 też nie miał problemów.Może zrób sobie push to talk lub voice activation , w zakładce Capture zobacz profile detail co jest wybrane w Capture mode powinno być: Automatically use best mode, zaznacz opcje Echo reduction , Zaznacz opcje advanced- tam zaznacz remove background noise,automatic voice gain control.A czy któryś z kolegów czasem na głośnikach słucha rozmowy zamiast na słuchawkach.?

echo czyli słyszysz w głośnikach to co mówisz

musisz wyciszyć mikrofon na głośniki

PPM na głośniku->urządzenie do odtwarzania->zaznaczasz i właściwości->poziomy->mikrofon wyciszasz->OK->OK

i sprawdź jak działa

ramirez1 nie rozumiem tego co napisałeś. mam zaznaczona opcje Push to talk. a dalej nie rozumie .

Hmm z wyciszeniem mikro na głośniki nic nie pomogło. ;/

Hmm pożyczyłem identyczna kamerę internetowa od kolegi. Jest to samo.

nie odpowiedziałeś na moje pytanie czy słyszysz to co mówisz w głośnikach???

jak mowie przez ts to nie słyszę siebie, tylko inni maja problem ze zrozumieniem mnie. Jeśli robię test to słyszę swój głos i echo.

trzeba z tym echem coś zrobić

przez echo jest pisk

dokładnie, to echo zakłóca cala rozmowę

Przepraszam za brak polskich znaków w niektórych słowach. Mam oryginalna 7 po angielsku i jeszcze nic z tym nie robiłem.

Dodane 20.07.2011 (Śr) 19:07

A wiecie może dlaczego przy słuchawkach z mikrofonem nie działa mi mikrofon? patrzyłem wszędzie czy mikrofon nie jest wyciszony.

Dodane 21.07.2011 (Cz) 21:49

Ok jeden problem rozwiązany :wink: Echa nie ma, słyszą mnie i rozumieją :wink:

kosmogcw , Mam pytanie co zrobiłeś, że ci to już nie buczy i nie ma echa?? bo mam taki sam problem;/

kupił słuchawki i założył

po prostu mikrofon przechwytywał to z głośników dlatego było echo

ważne że mikrofon nie słyszy tego co słuchawki nadają

dla wyjaśnienia.

Dawno nie wchodziłem.

Gadam przy podłączonej wieży, nie używam słuchawek.

Jak dobrze pamiętam to wystarczył dobry sterownik. Stara kamera i ciężko było o dobry sterownik.