Dziwne dźwięki pochodzące z tylnego chłodzenia w obudowie przy starcie uruchamianiu Komputera

Witam. Spotkałem się z dość dziwnym i nietypowym problemem i nie umiem go naprawić. poradzić sobie z tym. aby wszystko działało jak dawniej… wiecie zapewne że każdy z was ma w komputerze z tyłu obudowy umieszczony na górze taki Wiatrak połączony z obudową.przykręcany śrubkami który chłodzi i zimne powietrze wydmuchuje na zewnątrz… Mój Problem z tym pojawia się kiedy nacisnę przycisk Power włączam komputer Ten Wiatrak Zaczyna głośno chodzić Buczeć wydawać dźwięki głośne takie jakby się coś zacierało specyficzny dźwięk pochodzący z tego chłodzenia wiatraka … gdy poruszę komputerem ten dźwięk znika wiatrak chodzi cicho i normalnie już nie buczy a nawet zdarza się że jak odpalę raz PC to chodzi cichutko a za drugim włączeniem Komputera znów zaczyna Buczeć z tyłu obudowy… Jeżeli Miał ktoś podobny Problem lub jeśli ktoś wie jak to naprawić aby komputer chodził cicho bez tego buczenia tylnego chłodzenia byłbym wdzięczny Pomóżcie :frowning:
Mam tak samo jak ten pan z tego filmu w momencie 2:25 dzieje się to samo u mnie

Teraz nie odnotowałem żadnego Buczenia w tym wentylatorze wiatraku jak włączam komputer co 5 minut wszystko chodzi normalnie działa jest cicho… tylko dzieje się tak jak np po jednej nocy rano włączę Komputer odpala się i zaczyna z tyłu buczeć wydawać taki dźwięk wiercenia w ścianie wiertarką z tego chłodzenia wiatraka gdy się kręci gdy potrząsam komputera ten dźwięk znika i wiatrak chodzi Cicho jest niesłyszalny :frowning:

Nie każdy :wink:

Raczej gorące powietrze. Ale niech Ci będzie.

Otwórz obudowę, włącz komputer. Jak wentylator zacznie buczeć, zatrzymaj go (ołówkiem, palcem) - jeśli przestanie hałasować, to masz winnego. Kup nowy za dwie dyszki, wymień i po sprawie.


zamówiłem dodatkowo poza chłodzeniem
Sprzężone powietrze 400ML do czyszczenia Komputera wyjąłem z obudowy Kartę graficzną Odkręciłem wyjąłem stary Wentylator czy jeśli chcę podpiąć nowe chłodzenie to będę potrzebował jakiegoś Rozgałęziacza czy to nowe chłodzenie da się podpiąć do mojej Płyty Z370 PRO 4 bo to chłodzenie posiada
Typ podłączenia 3 pin i nie wiem czy z moja płytą główną zadziała ? i po podłączeniu chłodzenie odpali i będzie chodziło cicho czy jest szansa na to że będzie powtórka i będzie mi Buczało tak jak to które mam zepsute

Twoja płyta pozwala na podłączenie wentylatorów 3- i 4-pinowych:

Screenshot_20201124_194051

Lepszy byłby 4-pinowy, wtedy można sterować jego obrotami w zależności od obciążenia CPU. 3-pinowy prawdopodobnie będzie kręcić się z pełną prędkością (czyli będzie głośniej). Chociaż to już zależy od samej płyty głównej.

Upewnij się, że do Twojej obudowy wchodzi wentylator 120 mm, a nie np. 100 albo 80 mm.

To chłodzenie powinno mi spokojnie wejść zmieścić się w biosie mam Niby ustawienia Prędkości takie jak Standard Silent
Performance i Full Speed więc te opcje pewnie odpowiadają za szybkość kręcenia wiatraka zwiększają albo obniżają w zależności od wyboru Np Silent i Performance :slight_smile: więc ustawienie w biosie może robić to co mówisz Gom te ustawienia sterowanie obrotami

Pokaż lepiej jak wygląda wykres dla “Chassis Fan 1”.

to nie mój wykres pokazałem tylko ci losowej osoby jak wygląda to bo tobie chodziło i ustawienia prędkości wentylatorów i są różne Silent Standard Performance Full Sped :wink: o ile o to ci chodziło i pewnie te ustawienia zmieniają prędkość i szybkość pracy Wiatraków obrotów na minutę :slight_smile: