Dziwne dźwięki w słuchawkach

Hej! Mam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-fi Titanium i słuchawki Steelseries Siberia v2. Co jakiś czas słyszę takie dziwne, ciche dźwięki, np. piszczenie albo jakieś “trytyty” w słuchawkach. Słychać je gdy niczego nie odtwarzam, denerwuje mnie to. Co może być powodem? Sprawdzałem trochę ustawienia sterowników i nic to nie dało.

Jeśli masz mozliwość to przełóż kartę do innego slotu i poczekaj aż urządzenie się zainstaluje, i zobacz wtedy. Być może pozostałe elementy wpływają na kartę i generują w niej te zakłucenia. Wpływać na te zakłucenia mogą blisko przebiegające kable do HD, USB na Front Panel lub nawet karta graficzna i inne karty.

Nie mam możliwości przełożenia :frowning:

Zauważyłem pewną rzecz - te dźwięki pojawiają się między innymi kiedy poruszę myszką :open_mouth:

w ustawieniach dźwięku wycisz niepotrzebne rzeczy takie jak głośność CD, MIDI, mikrofon itp… u mnie pomogło wyciszenie CD

O zobacze zaraz powiem co jest :slight_smile:

nie sugeruj się czerwonymi kółkami na screenie - głośność główną i Wave zostaw normalnie, bo obrazek jest z jakiejś strony :wink:

Kurde mam win 7 i nie wiem do konca gdzie to jest :smiley:

Chodzi o to gdzie mam urządzenia odtwarzania->glosniki creative->wlasciwosci?

kurde… nie pamiętam bo teraz jestem na XPku

albo w panelu creative’a albo tak jak tutaj chyba http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ker-volume

Kurde wszystko powyciszalem i dalej to jest :smiley:

To sie dzieje w prawej sluchawce

Dodane 01.09.2011 (Cz) 17:43

Jak ruszam myszką to słyszę coś w stylu pracy hdd, dosyć cicho

Dodane 01.09.2011 (Cz) 18:10

Sprawdzalem na innych sluchawkach i dalej sie to dzieje

Dodane 01.09.2011 (Cz) 19:28

Mam nowe wiadomości :smiley:

Dalej jest źle, ale odkryłem co BARDZO dziwnego. Jak normalnie ruszam myszką to jest “piiii”. jak zaznaczam cos na pulpicie (rysuje prostokąty :wink: ), jeśli robie to w lewo to dźwięk staje sie coraz wyzszy “uuuiiiiii” a w prawo nizszy :open_mouth: “iiiiooooo”.

O CO CHODZI??

Dodane 01.09.2011 (Cz) 19:54

Mam jeszcze pytanie. Czy to może być od tego, że zasilacz ją zakłóca? Bo jest bardzo blisko niego, a nie mogę przełożyć wyżej (zasilacz mam na dole a karta jest w ostatnim slocie, kilka cm nad zasilaczem)

To spróbuj z inną myszką, też taką kiedyś miałem co mi “zgrzytała”

Myszka? :open_mouth: Jutro spróbuje, teraz ide spac :smiley: ale dzieki, zobacze.

A jaki moze byc powod zgrzytania myszki?

Witam, mialem ten sam problem. Płyta P5k3 deluxe. Sterowniki SoundMax. W win xp: Panel sterowania>Dźwieki i urządzenia audio>Głośność/Głośność urządzenia klik w Zaawansowane>Opcje>Właściwości>zaznaczyc nagrywanie i w "pokaz nastepujace sterowniki głośnoći zaznaczyc wszystko i klik Ok> I u mnie pomoglo zaznaczenie opcji Miks stereo. Poztym kombinujcie  z wyciszeniem mikrofonu np.

Myślę, że autor może już nie mieć problemu, ale jak już odświeżyłeś 4 letni temat. Najprawdopodobniej jest to spowodowane “stykaniem się” płyty głównej/karty dźwiękowej z obudową. Powoduje to zakłócenia i dźwięk w słuchawkach/głośnikach.