Dziwne dźwięki z głośniczka w obudowie

Wprawdzie nie wiem,czy tym razem trafiłem do odpowiedniego działu,jeśli nie-proszę o przeniesienie wątku.Rzecz dotyczy,tak jak w tytule,dziwnych dźwięków z głośniczka w obudowie-przypominają “terkoczący” wentylator.Otóż w trakcie ładowania BIOS-u,najpierw jest standardowy 'pik",chwilę później właśnie to “terkotanie”-milknie po naciśnięciu dowolnego klawisza.Zauważyłem,że same info BIOS-u wyświetla się jakby dłużej niż zwykle.Wczoraj miałem problemy z uruchomieniem samego systemu,wieszał się w czasie bootowania,nawet w trybie awaryjnym,jednak po kilkunastu próbach zaczął “zaskakiwać”.Sam BIOS resetowałem.Teraz co prawda system startuje,ale niepokoją mnie owe dźwięki,które nie wiedzieć czemu zawdzięczam.

Aha za którymś z kolei uruchomieniem zauważyłem,że BIOS?-poprzestawiał zapisy w pliku autostartu.(Natychmiast przywróciłem poprawne).Proszę o pilną pomoc. :slight_smile:

WinXp Home+SP3+aktualizacje

Jesteś pewien że to głośniczek systemowy? Może to stacja dyskietek…?

Nie ,to nie jest stacja dyskietek-po pierwsze fizycznie nie mam takiej-po drugie pisałem,że restartowałem BIOS-i ustawiłem w BIOS-ie DISABLE dla dyskietek typu “A” A poza tym nie wiem jak to się stało,ale sytuacja wróciła do “Normy” i nie wiem do tej pory jak to się stało i od czego to zależy,ale już jest wszystko OK