Dziwne dźwięki z komputera

Pozwolę się podpiąć pod temat by nie zakładać nowego.
Przyznam, ze jestem zacofany w technologii i pracuję na leciwym sprzęcie. Dziś wymieniłem procesor na mocniejszy i pojawiły się właśnie dziwne dźwięki. Dźwięki w postaci takiego jakby skrzypienia .
Odnoszę wrażenie, ze to procesor właśnie tak piszczy. Zmieniłem z Intel Core 2 Quad Q9400 na Q9650. Teoretycznie podobne ba na takim samym FSB i taki sam pobór prądu. Na poprzednim cisza jak makiem zasiał teraz piszczy ?
Co Wy na to ? Da się coś z tym zrobić ?
Płyta Asus P5Q Deluxe, zasilacz Tagan 600 .

A ja pozwolę sobie jednak na wydzielenie go do nowego tematu, tak jest lepiej.
Link do poprzedniego powyżej.

1 polubienie

Tak się nad tym zastanawiałem, wymiana procesora na mocniejszy i dźwięki piszczenia i skrzypienia? Może wentylator? Hmmm… a jeśli nie, to ja bym (jeśli to nie z głośników) stawiał raczej albo na zasilacz, albo - co nawet bardziej prawdopodobne - na sekcję zasilania na płycie głównej. Być może, przy większym poborze prądu, tam coś piszczy. A to “coś”, to mogą być cewki. Tu bądź tam. Ciężko powiedzieć.

Zasilacz 200% nie. W mojej obudowie jest na dole a dźwięki ewidentnie u góry w okolicy procesora. Wiatraki też wyeliminowałem ponieważ je wyłączałem.
Czyli albo te sekcje zasilania albo procesor (co nie jest podobno możliwe). Sprawdzałem kondensatory i nie wyglądają na spuchnięte.
Czy mam się tego obawiać czy nie jest to zbyt groźne ? A może da się coś z tym zrobić ?
Dziękuję

Ciężko coś powiedzieć, chyba znam te dźwięki, bo kiedyś coś podobnego słyszałem, z tym, że zmieniały się one w takt tego, co akurat było na ekranie oraz przy przesuwaniu myszki. Na szczęście nie z mojego komputera.
Kto wie, czy przyczyną jednak nie jest zasilacz, choć piszczy już coś dalej. Być może nie daje właściwych napięć lub nie filtruje idealnie. Ale równie dobrze to może być sama sekcja zasilania, albo jeszcze coś innego. Raczej nie pomogę, choć - jeśli masz taką możliwość - to podmień zasilacz na inny, choćby w celu sprawdzenia.

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu. Szczerze to nie wiem co robić bo nie chcę zmieniać “systemu” na nowszy itd.
Jedyna opcja wrócić do starego procesora :frowning:
Dzieki za rady :slight_smile: