Dziwne dźwięki z komputera

Witam!

Mam pewien problem, coś dziwnie “brzęczy” w komputerze wydaje mi sie ze to zasilanie lecz nie jestem pewny. Ten dźwiek wydobywa sie gdy jest uruchamiany “zimny” komputer. Gdy sie włączy Windows to jeszcze przez chwile wydaje dźwieki, które nasilają sie gdy np. przewijam okno przeglądarki. Po chwili gdy komputer sie nagrzeje to dziala wszystko ok i nic nie “brzęczy”. Ten dźwiek jest trudny do opisania coś jakby “mysz” :lol: Jeżeli ktoś wie co to może być to prosił bym o rade :slight_smile:

Pozdrawiam

rozkręć obudowę to się przekonasz co to :PP A może masz więcej myszy w kompie…:stuck_out_tongue:

Spora szansa że jeśli nie czyścisz regularnie wnetrza to komp powoli daje ci znaki że już czas na sprzątanie nie tylko z zewnątrz :stuck_out_tongue:

Nie to nie to ;/ komp jest czysty.

Zasilanie nie brzęczy bo nie ma tam ruchomych elementów :slight_smile: (chyba, że masz na myśli wentylator zamontowany w zasilaczu)

A jak wiadomo, brzęczy tylko to co się rusza lub drga.

Więc w pierwszej kolejności dobierz się do wentylatorów. Zdejmij je z radiatorów i poszukaj zaślepki w centralnej części wentylatora. Czasem jest to zaślepka gumowa, czasem jest to po prostu naklejka, którą trzeba delikatnie odkleić. Kapnij na łożysko kropelkę oliwki zegarmistrzowskiej i zmontuj spowrotem. (nie polecam oleju silnikowego - jest za gęsty. Ostatecznie olej roślinny - ale ja tego nie pisałem :smiley: )

Zrób to również z wentylatorem w zasilaczu. NIE ZAPOMNIJ ODŁĄCZYĆ Z SIECI! !!

I daj znać jakie efekty. :slight_smile:

Sprawdź czy wszystkie śrubki są solidnie dokręcone

Może maz problem z wentylatorkiem. I może ci jakoś trzepie o kabelki jakieś. Włącz komp, sciągnij obudowę i posłuchaj co to.

:smiley:

Hm… dziwna sprawa przeczyscilem wentylatory wszystko podokrecane ;/ i znalalem jeszcze jedno ze jak sie przewija strone np. Przegladarki to ten dzwiek sie nasila ;/

Prawdopodobnie to wentylator od karty graficznej wydaje takie dźwięki. Gdy przestaje trzeszcześ, po prostu się zatrzymuje. Musi być strasznie zakurzony.

Złączono Posta : 09.11.2006 (Czw) 19:52

Wyczyść go i naoliw :slight_smile: To powinno rozwiązać problem, ale nastaw się na ruchłą wymianę wentylatorka na grafice.

Chyba, że to nie wentylator wydaje te dźwięki.

Złączono Posta : 09.11.2006 (Czw) 19:59

Miałem ten sam problem. Gdy przesuwałem stronę w górę, albo w dół trzeszczenie nasilało się, albo cichło.

Zdejmij obudowę i posłuchaj czy przypadkiem dźwięki nie dochodzą od dysku twardego

witam

mam podobny problem, komp też wydaje bardzo dziwne dźwięki dzisiaj.

Odkręcam obudowę no i pierwsza myśl a wyczyszczę wiatrak. Był bardzo zakurzony :oops: bo dłuuuuuuuugo go nie czyściłem. Załączam kompa ale dalej taki odgłos. Druga myśl to może być wentylator, ale przecież czyściłem go dokładnie tydzień temu. Przyszedł mój tata i klepnął kompa w tyłek(śmiesznie brzmi) :stuck_out_tongue: :lol: i przestało huczeć, zero dziwnych odgłosów. Czy jakieś styki są w wentylatorze popsute/niepołączone czy co?

Aha wentylator tak dziwnie zwalnia, przyspiesza z taki odgłosami itp.

Może to kwestia zasilacza. Czasami przy podłączania urządzeń zewnętrznych do kompa można poluzować kabel. Trzeba wyłączyć kompa z całkowcie z sieci i ewentualnie podokręcać to co wychodzi z portów odbudowy czyli ten zasilacz i posprawdzać czy kable nie są splątane i nie związane na ,kokardkę’’ bo skutek tego może w konsekwencji uszkodzić poważnie np port od karty graficznej i wtedy ciemność nastanie przy uruchamianu kompa :stuck_out_tongue:

pomimo oczywistych problemów z wiatrakami

proponuję dociążyć obudowę komputera, poprzez ułożenie na obudowie

sterty /zbędnych-niezbędnych?/ książek itp

Pierwsze słysze o takim czymś :x

Złączono Posta : 12.11.2006 (Nie) 23:23

sprawdź porty z tyłu obudowy :!: