Dziwne dżwięki z obudowy!

Mianowicie, od jakiegoś czasu komp wydaje dziwne dżwięki :?

nie moge opisać jaki to dżwięk, ale ten dżwięk pochodzi z wentylatora na procesorze 8) wystarczy dosłownei dotchnąć ręka obudowe (albo coś w środku lub poruszyć obudową) i cisza… a za chwile znów 8)

jak to usunąć ? nowy wentylator ? bo to chyba od niego są te dżwieki ?

może przeczyścić, chodz czyściłem go jakies 2 miesiace temu ? a moze nasmarowąc? pomocy ?

podociskaj wszystkie przewody i zobacz czy dzwieki nadal sa slyszalne…mozesz odlaczyc na chwile wentylator (tylko nie za dlugo) i zobaczycz czy jest ok

Podejżewam że obudowa wpada w rezonans spowodowany luzem między jakimiś częściami obudowy. Porozkręcaj co się da, a potem dokładnie poskładaj. Sprawdź jeszcze na otwartej obudowie, może to faktycznie wentylator… Poszukaj gdzieś opisu jak się rozbiera i smaruje wentylator, oszczędzi Ci to kasy na nowy :mrgreen:

jesli to nie jest spowodowane niedokreceniami obudowy jak pisza to kropnij olejku na wentylator o ile to przez niego … ja podobnie mialem i odrobina ‘‘smaru’’ pomogla :slight_smile:

sprawdziłem ;] odłączyłem wentylator i przez 3 minutki jak był uruchomiony kompa ciiiiiiisza na maxa 8)

przesmarowałem wentylator i zobaczyłem, że łopatki zamiast swojej funkcji kręcenai się w lewo (prawo) są wyrobione i poruszają się góra, dół 8) i przez te jest prawdopodobnie ten hałas, no cóż wymienie na nowy i zobaczymy 8)

kupiłem nowy wentylator i git jak na razie ciiiiiiiiicho 8)