Dziwne foldery i pliki na dysku C

Witam.Korzystałam przez jakiś czas z trybu awaryjnego,ponieważ mój komp zacinał się zaraz gdy tylko zalogował mnie do systemu.Teraz gdy komputer jest sprawny pozostała mi ‘‘pamiątka’’ po korzystaniu z awaryjnego na dysku C.Otóż wyświetlają mi się tam dziwne foldery,które boję się usunąć,by czegoś nie zepsuć.

http://imageshack.us/photo/my-images/100/listay.jpg

Które z nich mogę usunąć,a których lepiej nie ruszać? Bardzo proszę o pomoc,aha i gdyby ktoś jeszcze mógłby mi wytłumaczyć,dlaczego się same potworzyły.Dziękuję za pomoc.

To nie są żadne dziwne foldery i czasami ich nie usuwaj. Masz włączone wyświetlanie ukrytych plików i folderów, normalnie te “dziwne” foldery są niewidoczne ale są na każdym dysku z Windows.

$Recycle.Bin - folder kosza systemowego.

Boot - folder bootloadera Windows.

Documents and Settings - symlink do lokalizacji:

%SYSTEMDRIVE%\Users

NVIDIA - folder tymczasowy instalatora sterowników NVIDIA. Po instalacji sterowników można ten folder usunąć.

PerfLogs - folder zawiera wyniki skanowania indeksu wydajności w systemach Windows Vista/7.

Program Files - folder systemowy (domyślny folder instalacji programów).

Program Data - folder systemowy (zawiera ustawienia globalne programów).

Recovery - folder systemowy (zawiera pliki niezbędne do uruchomienia systemu i konsoli odzyskiwania).

System Volume Information folder systemowy (zawiera kopie plików utworzone za pomocą funkcji Przywracanie systemu).

Temp - folder tymczasowy. Można usunąć.

Users - folder systemowy (zawiera ustawienia oraz pliki użytkowników).

Windows - folder systemowy (główny folder instalacyjny systemu Windows).

Pliki autoexec.bat, bootmgr, BOOTSECT.BAK, config.sys odpowiadają za uruchomienie systemu.

Plik hiberfil.sys jest używany do zapisania aktualnej sesji użytkownika w czasie hibernacji systemu.

Plik pagefile.sys to plik stronicowania.

Plik PaintDotNet.Strings.3.PL.Resources - spolszczenie programu Paint.NET . W tej lokalizacji jest on zbędny.

Nadi, wejdź w to samo miejsce, wciśnij elwy Alt na klawiaturze, pokaże się pasek menu na górze. Kliknij w Narzędzia na tym pasku i z menu wybierz Opcje folderów…. W oknie jakie się pojawi kliknij na Widok i na liście “Zaawansowanie ustawienia:” odszukaj i zaznacz Nie pokazuj ukrytych plików, folderów ani dysków. Możesz też -w tym samym miejscu- sprawdzić czy masz zaznaczoną opcję Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane). Po tym nie będziesz widziała tych “dziwnych” plików i folderów ;).

PS. Większość była tam od zawsze, ale jak już poprzednik napisał, nie były/są domyślnie widoczne.

Dziękuję Wam kochani za pomoc. :slight_smile: Już wszystko działa i nie widzę tych ‘‘dziwnych’’ folderów.Jeszcze taz dzięki! Aha i jakby ktoś jeszcze wiedział to proszę mi wytłumaczyć dlaczego niektóre nazwy folderów są na niebiesko,a inne już nie? Nie żeby mnie to jakoś szczególnie drażniło,ale ciekawa jestem dlaczego tak sie dzieje.

Niebieskie nazwy folderów i plików wskazują/mówią użytkownikowi, że są poddane kompresji - dla oszczędności miejsca na dysku.