Dziwne foldery w C:


(Autograf81) #1

Witam.

Dzisiaj wchodząc na C:, zobaczyłem dwa bardzo dziwne, powstałe chyba znikąd foldery.

Tak to wygląda - http://img72.imageshack.us/img72/5484/71142602.jpg

Folder po lewej - http://img834.imageshack.us/img834/1585/40523838.jpg

Folder po prawej - http://img843.imageshack.us/img843/766/64297917.jpg

Całość zajmuje ponad 30 mb. Czy ja to mogę skasować? Czy to jakieś wirusy? W internecie nic na ten temat nie znalazłem.

Pozdrawiam.

ps. W drugim folderze logo.bmp ma w sobie znak ".net framework". Dzisiaj zainstalowałem jedną grę, ale nie poszła, a w komunikacie pojawiła się właśnie o tym (framework) informacja, po czym grę skasowałem. Czy to ma związek ze sobą?


(Evil Coca Cola) #2

Możliwe. Możesz przeskanować folder za pomocą MBAM ale mi się wydaje że jak dopiero teraz po tym się pojawił możesz go usunąć. Zrób punkt przywracania systemu i usuń to jak coś się stanie przywrócisz system i tyle ale raczej jestem pewny że takie pliki nie są standardowo w win i nie są raczej potrzebne wyglądają właśnie jak pozostałości po czymś jak dla mnie.


(Autograf81) #3

Bo ja bym je bardzo chętnie usunął, ale nie kosztem zepsucia Windowsa, na C mam zbyt dużo ważnych rzeczy których nie zmieszczę na D. Dlatego chciałbym mieć pewność.


(struart) #4

To są pozostałości po instalacji frameworka często mam po formacie ten problem, że zostawia foldery możesz spokojnie usunąć.


(Hitm3n) #5

Jeśli nie chcesz ich usuwać ręcznie, masz tam takie dwa pliki, po jednym w każdym folderze, nazywają się _ DeleteTemp.exe _. Odpal, powinny się te pliki wywalić, bo to pliki tymczasowe, które są używane, jak już wspomniał wyżej struart, do instalacji .NET Framework. Jak tym się nie usuną, to po prostu wywal ręcznie :wink:


(Autograf81) #6

Skasowałem ręcznie u jest git :stuck_out_tongue: Zastanawiam się tylko teraz, co zrobić by w NODzie nie wyskakiwał komunikat o konieczności aktualizacji wraz z tym net frameworkiem. Nie chcę go, a aktualizacji też nie chcę (jakby co, to Wina mam oryginalnego, po prostu nie chcę nowymi pierdółami zaśmiecać dysku :P).


(Piotrkijak) #7

Framework jest potrzebny do niektórych programów i trzeba go aktualizować, bo jeżeli np. zainstalujesz program, który będzie wymagał frameworka 3.0, a ty będziesz miał 2.0, to start preogramu zakończy się błędem, że aplikacja została niewłaściwie zainicjowana.


(Hitm3n) #8

To nie są takie pierdoły, jak mówisz. Wiele aplikacji wymaga Frameworka. Zaśmiecić nie zaśmiecisz, dużo on nie waży, a nie będziesz się obawiał, że czegoś nie odpalisz albo będziesz miał jakieś komunikaty (typu ten z NOD-a).


(struart) #9

Ewentualnie wejdź do opcji NOD-a i tam poszukaj opcji AKTUALIZACJE SYSTEMU i zaznacz nie powiadamiaj i z głowy. :slight_smile: Lecz przyłączam się do kolegów powyżej i zalecam instalacje .neta ponieważ nawet nie wiesz ile aplikacji z tego korzysta. :))


(Serwis) #10

Są to aktualizacje, pozostałości po instalacjach różnych oprogramowań w tym Framework czy Office. Można spokojnie usunąć bez konsekwencji.


(Autograf81) #11

Panowie, proszę bez żadnych sprzeczek. Już usunąłem te foldery, zaktualizowałem system (pisało że wymagane jest kilkadziesiąt mega, zabrało kilkaset) i już wszystko gra. Dziękuję wszystkim za pomoc z tym problemem, który problemem nie był :wink:

Pozdrawiam.

-- Dodane 20.09.2010 (Pn) 23:48 --

Uch, chyba jednak za wcześnie się ucieszyłem. Teraz mam coś takiego:

Znajdują się w nim 2 foldery: amd64 i i386. W każdym z nich to coś:

Czy to znowu ten network? Mogę skasować? Jestem dość przewrażliwiony i boję się tego [-o<


(Serwis) #12

Można je całkowicie bezpiecznie usunąć, jeśli po instalacji aktualizacji Microsoft, lub innych sterowników został wykonany restart systemu.

Są to foldery tymczasowe instalatora sterowników z witryny Windows/Microsoft Update, utworzony poza lokalizacją TEMP.

Jeśli nie dałoby się ich usunąć spróbuj w trybie awaryjnym jeśli tak Ci na tym zależy;)

Pozdrawiam.