Dziwne i denerwujące szmery w głosnikach podczas muzyki

Cześć. Gdy słucham jakiegos kawałka mp3 to słyszę też dzwine i denerwujące szmery… Nie wiem jak to w ogóle opisać, syczenie, szelest, raz narasta a potem “opada”. Gdy muzyka nie gra czyli głośniki są włączone ale nie “wydają z siebie dźwięku” :stuck_out_tongue: też czasami słychać “coś takiego” Myślę, że to jest związane z tymi funkcjami: Line-In, Auxliary, S/PDIF-In, What a Hear, CD audio. Mam je wyciszyć? Co radzicie? Jak miałem głośniki w systemie 2.1 “coś” przestawiłem i wszystko było ok, czysty i soczysty dźwięk bez żadnych szmerów, a teraz nie wiem co robić… :cry:

A karta dźwiękowa jaka ??

Pewnie zintegrowana :stuck_out_tongue:

I tu się mylisz… :stuck_out_tongue: Creative SB Audigy 2 SE

Hmm… ja tak miałem i jak przepiąłem głośniki z listwy do gniazdka, to było normalnie. Spróbuj :slight_smile:

Też tak miałem, przeinstalowałem sterowniki i działało już normalnie.

spróbowałem sposobem mafios19 i nic nie pomogło.

Sterowniki przeinstalowałem przed podłączeniem głosników

Jest jakiś sposób, żeby tego się pozbyć?

Jakie masz głośniki? Długo je masz? Może potencjometry?

głosniki mam od dwóch tygodni. Są nowe prosto ze sklepu.

a głośniki / listwa są podpięte do gniazdka z “bolcem” ?

Jeśli nie, stawiam że to Ci pomoże…

z blocem czyli z uziemieniem… nie niestety kontakty mam bez uziemienia

widzisz…

ja gdy byłem w swoim starym pokoju, podłączałem głośniki do kontaktu z uziemieniem, głośniki zachowywały się w porządku, a teraz - gdy przeprowadziłem się do innego pokoju i podłączam głośniki do gniazdka bez “bolca” - uziemienia, mam te same objawy co ty…

Wszystko zależy od głośników, niektórym to może przeszkadzać, innym nie - jakie masz teraz głośniki ?

Chyba jedyne co pomoże, to modernizacja gniazdka… :?

Heh dosłownie 2 dni przed zakupem głośników skończyłem generalny remont pokoju i gniazdka kupiłem podwojne bez uziemienia :frowning: w niektórych urządzeniach przeszkadza uzmiemienie…

Dobrym tropem idziesz. Musisz próbować, które ustawienie zablokować lub wyciszyć. Leć po kolei aż dojdziesz do tego, które powoduje szumy. Miałem też tak.

Małą podpowiedź może znajdziesz w tym screenie:

26108222wm7.th.jpg

Sprawdź też czy przewody nie są za blisko głośników itp.

Ale zaraz zaraz, przecież wtyczka od zasilacza od głosników jest płaska i ona nie potrzebuje uziemienia.

Truti: Sprawdzałem wszyskie możliwe ustawienia, nic nie pomogło i nawet jak zmieniałem ustawienia Line-in, aux… itp. to ten “dźwięk” się nie zmieniał. :-x

Zmień gniazdka na te z bolcem, bolec podłącz oczywiście, albo do specjalnego przewodu uziemiającego w instalacji elektrycznej, albo jak takowego nie masz to do przewodu zerowego. albo podłącz przewód uziemiający z komputera np do kaloryfera :slight_smile:

też miałem kiedyś problem z szumem w głośnikach i uziemienie komputera rozwiązało problem.

Ale przykładowo jeśli głośniki są podłączone do listwy - to listwa musi być podłączona do tego uziemionego…

tak, ale sygnał wychodzi z komputera, który nie jest uziemiony. widocznie szum powstaje zanim dojdzie do wzmacniacza w głośnikach.

grzegorzch Powiem szczerze, że nie znam sie za bardzo na elektryce, gniazdka, uziemieni i inne duperele, ale zrobiłem tak: Wymieniłem gniazdko na takie z uziemieniem i podłączyłem listwe do tego gniazdka a do listwy wpiąłem zasilacz od głośników. Ten szum nadal jest. To jest taki dxwiek yyyy takie szumienie, świst, raz narasta raz maleje, a jak skończy się jakaś mp-trójka to po niej słychac w głosnikach malejący świst… nie wiem naprawde o co kaman :? i jestem bezradny

ale bolec z gniazdka jest gdzieś podpięty? bo jeśli nie, to nici z uziemienia.

no własnie nie wiem czy dobrze podpiąłem kontakt. A tak poza tym, gdy miałem ta samą kartę dźwiękową + creative ispire P380 2.1 i miałem podpięte do gniazdka bez uziemienia było wszystko ok i tak samo bylo gdy przeniosłem głośniki z kompem do innego pokoju gdzie mam gniazdko z uziemieniem i też było wsio ok. :cry:

Złączono Posta : 07.07.2007 (Sob) 20:16

właśnie sprawdziłem głośniki, podpiąłem je do gniazdka z uziemieniem w innym pokoju i tak samo słychać szmery. Może to zależy od DirectX?