Dziwne ikony na pulpicie

Witam wczoraj na puplicie zrobily mi sie dziwne ikony nie wiem czy jest to spowodowane a troche mnie to irytuje.Po zresetowaniu komputera nic, nie wiem o co chodzi nawet nie wiem czym moze byc to spowodowane. Dzieki za pomoc.image

Może przenieś temat do działu bezpieczeństwo i podaj logi FRST, i czekaj na pomoc.

1 polubienie

Pokaż właściwości tego pliku.

Tez podejrzewam, że jakiś wirus podmienił mu skróty, ciekaw jestem tylko na co.

Kara za piracenie :wink:

Niee proszę państwa… Takie ikonki się dodają na pulpit po wyskoczeniu popupów podczas ściągania czegoś na zippyshare etc. Mi się raz taj War Thunder zrobiło. To jest po prostu odnośnik do strony (nie wiem czy fejkowej czy nie), który trzeba usunąc, i sprawa załatwiona.

Pobieranie z torrentów gry. Sam się załatwiłeś.

Na pewno takie skróty się nie pojawiają po pobieraniu torrentów.

Niekoniecznie po pobraniu, ale po wejściu na stronę, skąd pobiera się torrenta. Miliony reklam przeklinać trzeba, nim zaczniesz pobierać.

No po części masz rację, ale takie coś się dzieje głównie po tym co napisałem w poście #4

Powodów może być kilka, min. to, co napisałeś. Kto tam wie.
Autor tematu niech przeskanuje system programem AdwCleaner, żeby wykluczyć jakieś robactwo.

Windows Defender i gitara (zakładając że system wspierany) nie jakieś bzdurnoctwa.

Tylko nie widnows defender każdy inny tylko nie on.
Nie wiem co to za ikoka ale chmurka w rogu może sugerować, że są synchronizowane
z jakimś dyskiem sieciowym nasem dropboxem czy coś takiego

Najlepszy antywirus który w zupełności wystarczy.

Jedyny antywirus który po tygodniu złapał wirusa z mojego doświadczenia. Najgorszy z możliwych zdecydowanie odradzam

No cóż, za dużo sobie nie poodradzasz, ponieważ jest on już wbudowany w system Windows, ale ja odradzam też instalowanie jakichś śmieci co ci tylko obciążą komputer z najlepszym wypadku.

Skróty do tych gier działają prawidłowo klikam i włącza się gra. Nic nie piraciłem a windows defender mam włączony + avasta też

Zrobiłem to naprawiły się 3 ikony a reszta to samo.

Tak ikonka jest “ręcznie synchronizowana” z jakimś OneDrive:

com-webp-to-png


Zostaje wyjaśnić czy on specjalnie używa IE11 (są jeszcze fanatycy, ale w 20H2 niby MS blokuje używanie IE11 włączając Edge/Chromium-Edge) i potem czy on kojarzy że ona była na pulpicie.

Znacznik synchronizacji nie wyjaśnia podmiany ikony skrótu gry, na ikonę IE. Dlatego poprosiłem o pokazanie właściwości tego pliku, ale autor zignorował.

2 polubienia

Może to jakiś bug “Betezda” lanczer. On niby lubił używać IE11 i raczej niechętnie go zmodernizowali by uruchamiał Edge/Chrome/Firefox.

A zippyshare to co jak nie browser hijacker.