Dziwne kolory na ekranie telewizora

Witam.

 

Coś mi się stało z telewizorem. Telewizor jest firmy Orava, do niego mam tuner DVB-T z CableTech. Pół ekranu jest takie niebiesko-fioletowe. Tutaj zdjęcia: post-114649-0-23915000-1401741953_thumb. post-114649-0-62874300-1401741973_thumb.. Jak wyłącza się tuner DVB-T, to obraz jest taki: post-114649-0-48667800-1401742053_thumb.. Po całkowitym wyłączeniu go obraz jest żółty po bokach. Kiedyś popołudniu coś tam przy kablach ruszałem i sprawdzałem, czy się nie przerwało nic, ale nie, jednak obraz nie poprawił się. Wieczorem nagle telewizor się naprawił, jednak na drugi dzień znowu obraz był popsuty. Co się mogło stać z tym telewizorem?? Jeśli go trzeba dać do naprawy, to ile by to kosztowało i, czy opłaca się taka naprawa, czy lepiej kupić nowy telewizor??

Być może kineskop pada, choć czasem pomaga posprzątanie TV w środku, idź do jakieś speca od RTV/AGD, dostaniesz diagnozę na miejscu.

A ja obstawiałbym namagnesowanie kineskopu. Wołaj fachowca, nie powinien skóry zedrzeć.

Klasyczny przypadek rozmagnesowania kineskopu. Jest kilka możliwości dlaczego tak się stało: położyłęś głośniki na telewizorze, dzieciaki obłożyły Ci go magnesami :wink: albo umarł pozystor przy pętli prądowej. Poszukaj w manualu telewizora czy masz opcję rozmagnesowania (pewnie tak). Jeśli po tym usterka powróci po 1-2 dniach to trzeba będzie się przejść do serwisu niech wymienią pozystor. Niebardzo wiem jakie mogą być koszty takiej operacji w serwisie, ale domyślam się że nie wezmą mnie jak 100 zł.

A ja  bym  się  nie bawił w naprawę tego, szkoda kasy na reanimację trupa. 

 

Dozbieraj kasy i kup LCD z podświetlaniem Led.

 

Wydasz powiedzmy 100 zł  za naprawę i potem się będziesz modlił żeby z chwilę coś znowu nie siadło.

A co tam wydać na nowy telewizor np 1000 zł a na naprawę 100 zł.Niech autor lepiej przejdzie się do mechanika (nie jednego :wink: ) niż ma wydawać nie potrzebnie dużo więcej na nowy telewizor.

 

Może  lepiej od razu  do kowala  :P

Masz mnie :x  myślałem o elektroniku.

 

post-233054-0-80353400-1401824612_thumb.

Nowy to warto kupić jak się stary zepsuje całkowicie a tutaj wystarczy rozmagnezować i będzie działał.

 

szamba betonowe

Dzięki za liczne odpowiedzi. Dopiero odpisuję, bo chwilę minęło zanim telewizor oddałem do naprawy. Okazało się, że pozystor się zepsuł. Za jego wymianę dałem tylko 40 zł.