Dziwne kolory na ekranie telewizora

(Chrupek14) #1

Witam.

Coś mi się stało z telewizorem. Telewizor jest firmy Orava, do niego mam tuner DVB-T z CableTech. Pół ekranu jest takie niebiesko-fioletowe. Tutaj zdjęcia: post-114649-0-23915000-1401741953_thumb.post-114649-0-62874300-1401741973_thumb.. Jak wyłącza się tuner DVB-T, to obraz jest taki: post-114649-0-48667800-1401742053_thumb.. Po całkowitym wyłączeniu go obraz jest żółty po bokach. Kiedyś popołudniu coś tam przy kablach ruszałem i sprawdzałem, czy się nie przerwało nic, ale nie, jednak obraz nie poprawił się. Wieczorem nagle telewizor się naprawił, jednak na drugi dzień znowu obraz był popsuty. Co się mogło stać z tym telewizorem?? Jeśli go trzeba dać do naprawy, to ile by to kosztowało i, czy opłaca się taka naprawa, czy lepiej kupić nowy telewizor??

(Semtex) #2

Być może kineskop pada, choć czasem pomaga posprzątanie TV w środku, idź do jakieś speca od RTV/AGD, dostaniesz diagnozę na miejscu.

(xyzzyx) #3

A ja obstawiałbym namagnesowanie kineskopu. Wołaj fachowca, nie powinien skóry zedrzeć.

(Morgrim) #4

Klasyczny przypadek rozmagnesowania kineskopu. Jest kilka możliwości dlaczego tak się stało: położyłęś głośniki na telewizorze, dzieciaki obłożyły Ci go magnesami :wink: albo umarł pozystor przy pętli prądowej. Poszukaj w manualu telewizora czy masz opcję rozmagnesowania (pewnie tak). Jeśli po tym usterka powróci po 1-2 dniach to trzeba będzie się przejść do serwisu niech wymienią pozystor. Niebardzo wiem jakie mogą być koszty takiej operacji w serwisie, ale domyślam się że nie wezmą mnie jak 100 zł.

(fiesta) #5

A ja  bym  się  nie bawił w naprawę tego, szkoda kasy na reanimację trupa. 

Dozbieraj kasy i kup LCD z podświetlaniem Led.

Wydasz powiedzmy 100 zł  za naprawę i potem się będziesz modlił żeby z chwilę coś znowu nie siadło.

(system) #6

A co tam wydać na nowy telewizor np 1000 zł a na naprawę 100 zł.Niech autor lepiej przejdzie się do mechanika (nie jednego :wink: ) niż ma wydawać nie potrzebnie dużo więcej na nowy telewizor.

(fiesta) #7

Może  lepiej od razu  do kowala  :P

(system) #8

Masz mnie :x  myślałem o elektroniku.

post-233054-0-80353400-1401824612_thumb.

(Handtron2) #9

Nowy to warto kupić jak się stary zepsuje całkowicie a tutaj wystarczy rozmagnezować i będzie działał.

szamba betonowe

(Chrupek14) #10

Dzięki za liczne odpowiedzi. Dopiero odpisuję, bo chwilę minęło zanim telewizor oddałem do naprawy. Okazało się, że pozystor się zepsuł. Za jego wymianę dałem tylko 40 zł.