Dziwne kolory po instalacji sterowników graficznych PinguyOS

(greh) #1

Siema.

Mam dziwny problem. Zainstalowałem PinguyOS 12.04 na kompa, na samym końcu po zaktualizowaniu systemu wrzuciłem stery graficzne, polecane przez system w dodatkowych sterownikach, lecz tu zaczyna się problem. Kolory w filmach na YT dziwnie wyglądają, jak negatyw. :frowning:

Foto:

zaznaczenie002.png

Screen from my additional drivers:

zaznaczenie004.png

Grafika: GeForce 8500 GT

Pomoże ktoś?

To wina nie w pełni działającej akceleracji sprzętowej (pretensje do Adobe :slight_smile: ).

W każdym razie, masz dwie opcje do wyboru - sprawić by akceleracja działała poprawnie (włączyć renderowanie i dekodowanie), albo wyłączyć powyższe całkowicie.

1. Wyłączamy akcelerację sprzętową (większe zużycie procka, filmy 1080 na pełnym ekranie mogą przycinać jeśli masz słaby procesor):

Klikamy prawym na dowolny filmik na youtube > Ustawienia > odhaczamy "Włącz przyśpieszanie sprzętowe"

2. Naprawiamy akcelerację (zostawiamy akcelerację sprzętową i włączamy brakujące dekodowanie): Poniższe komendy wpisuj w terminalu. Tworzymy nowy katalog:

sudo mkdir /etc/adobe

Wchodzimy do owego katalogu:

cd /etc/adobe

Tworzymy nowy plik:

gksu gedit mms.cfg

Otworzy nam się edytor tekstu, do którego wklejamy:

OverrideGPUValidation=1

EnableLinuxHWVideoDecode=1

W razie problemów można po prostu użyć sposobu pierwszego, który wyłącza i dekodowanie, i rendering (całą akcelerację sprzętową).

(greh) #3

Zrobiłem z tym co podałeś w gedit, zapisać jedynie ten plik, i będzie ok?

Powinno, sprawdź :slight_smile:

(greh) #5

Działa. Wielkie dzięki. Można przenieść do rozwiązanych, jeśli takowy dział tu istnieje. :slight_smile: