Dziwne komunikaty ... nie mogę usunąć

witam w moim wątku … trudno sprecyzować to o czym chcę tu napisać i niestety tytuł wątku jakiś taki niejasny. Ale teraz chętnym to wszystko wytłumaczę … Na kompie mam różne rzeczy , rózne katalogi i filmiki i muzykę … - niekiedy gdy chcę usunąć dany katalog lub konkretną rzecz wyskakują mi komunikaty typu " katalog nie może być usunięty ponieważ może być używany pzrez program lub inną osobę " (mniej więcej coś w tym stylu). No i oczywiśćie nie można go usunąć , mało tego nawet nie można zmienić mu nazwy ani nic pogzrebać we właściwośćiach danego katalogu. Tak kiedyś mówiłem o tym problemie w towarzystwie i ktoś mi podsunął pewną myśl - pewnie niedorzeczną i bezsensowną , no ale też ją pzredtsawię ponieważ też mnie to zaniepokoiło. Ktoś powiedział że może być że ktoś loguje się w moim kompie i zostawił “źródło” FTP-a … jakby to wyjaśnić , że ktoś kiedyś zasiadł pzry moim kompie i jakby włączył bez mojego zezwolenia w sieć FTPów … niewiem jakby miało to wyglądać i co to wogle jest no ale poszedłęm tym śladem i znalazłem na swoim kompie coś takiego taki katalog - i zastanawiam się czy jest on normalny w systemie ? Oto screen na to :

nibyftpbr9.jpg

Niekiedy też w odczuwalny sposób widzę że kompik zwalnia … zaró

z góry dziękuję za zainteresowanie i ewentualne rady !'no jak pzry pracy z katalogami jak i w parcy z netem … czy jest możliwe żeby ktoś miał dostęp do mojego komputera bez mojej wiedzy ? I co z tą niemożnością usuwania niektórych rzeczy ?

z góry dziękuję za zainteresowanie i ewentualne rady !

Wrzuć zestaw logów (Hijack + Silent --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 ) :slight_smile:

Poczytaj --> http://www.wiruszone.net/forum/viewtopic.php?t=4718

a poza tymi radami wyżej w większości przypadków jeśli chodzi tylko o foldery (bez plików w nich zawartych powiązanych z uruchomionymi procesami) pomaga zrestartowanie explorera :smiley:

ctrl+alt+delete —> Procesy —> wybierasz explorer.exe i naciskasz przycisk zakończ proces

później przechodzisz na zakładkę “Aplikacje” i przycisk na dole “Nowe zadanie…” wpisujesz “explorer” i OK

To wszystko, jeśli nie jest to wina wirusa tylko złośliwość produktu z Redmond :wink: to powinno pomóc.

Pozdrawiam