Dziwne kwadraciki na monitorze, zawszeszający się komp

myślałem że to wina systemu, ale nie…

jak uruchamiam grę to pojawiają się na monitorze jakieś farfocle jakby piksele większe lub mniejsze kwadraciki,

potem monit gaśnie, i czły komp się wyłącza, gdy ponOwnie się uruchamia pojawia sie komunikat by uruchomić w trYbie awaryjnym,

jeśli uruchamiam normalnie to nie zaskakuje, najpierw muszę odpalić w awaryjnym a potem kliknąć “uruchom ponownie” i dopiero zaskakuje, zrobiłem reinstalkę systemu i nie pomogło, coś mi się wydaje że to problem z kartą graf, czy mam rację jak to sprawdzić?? :?: :?: :?: i dodam że podczas reinstalacji systemu na niebieskim ekranie również pojawiały się te :piksele"

maximus), popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

bardziej prawdopodobne że problem jest z zasilaczem, daje za niskie napięcia przez co na początku pojawiają się artefakty

podaj jak możesz napięcia z programu Everest oraz możesz też podać tu na forum temperatury podzespołów.

mam program Aida32

tremp płyty gł 46st

procek 37st

Aux 41st

Dodane 04.07.2009 (So) 18:06

Pole Wartość

Napięcie rdzenia procesora 2.29 V

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 47 °C (117 °F)

Procesor 17 °C (63 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

Procesor graficzny 78 °C (172 °F)

Seagate ST3250624AS 48 °C (118 °F)

Wentylatory

Procesor 4167 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 2.29 V

+2.5 V 2.70 V

+3.3 V 3.23 V

+5 V 4.84 V

+12 V 11.84 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.87 V

VBAT baterii CMOS 2.27 V

Debug Info F A2 FF 00

Debug Info T 39 47 17

Debug Info V 8F A9 CA B4 B9 C3 4E (77)

nie, żadnej gry nie umiem uruchomić, a format robiłem, i reinstalowałem cały system

Poproszę pełną konfiguracje komputera (typ zasilacza również).

Napięcia sprawdzamy miernikiem , programy przekłamują.

Temperatury - najlepiej palcem, tylko najpierw dotykamy nieizolowanej części obudowy (żeby odprowadzić ładunki statyczne) a dopiero potem możemy macać radiatory i pamięci. Grafika jest mocno ciepła, więc uważaj bo się poparzysz.

spróbowałem zainstalować gry nie wymagające DirectX-a i o dziwo działają…już nic nie wiem… :frowning: (a mam DirectX9)

Czy są może takie “niebieskie kwadraciki” albo czarny ekran z “ręką”?

również się zdarzają, ale zawsze gdy chcę odpalić grę wymagającą DirectX, wtedy wyskakują artefakty gaśnie monit i komp sie restartuje ale mu nie wychodzi i muszę odpalić w awaryjnym potem z awaryjnego przechodzę w normalny i zaskakuje ale podczas uruchamiania logo windows jest “poszarpane”

Moim zdaniem za bardzo nagrzewa ci sie karta graficzna … 78 °C dla grafiki to naprawde sporo a poza tym pamietam jak sam kiedys mialem podobne rzeczy ale tylko przy grach … jak dluzej gralem i karta tez mi sie grzala to mialem z czasem coraz to wiecej tych artefaktow … no ale odkad zainwestowalem w chlodzenie do karty juz tego nie mam :wink: … tylko pytanie czy akurat tobie to tez pomoze …

Ja miałem kiedyś coś podobnego tzn w momencie włączania gier czy czegoś wymagającego większej pracy komputera wszystko się sypało. Powodem były wysypane kondensatory i nie stabilne napięcie. Może u Ciebie też tak jest.

Oty Kosz

*****, 78 C to normalna temperatura ! ile byś chciał 40 ???

ja *******. co za gamonie na tych forach