Dziwne maile z neostrady

moja kolezanka dostaje dziwne mail a z neostrady ( z adresów admin@neostrada.pl lub info@neostrada.pl ) o tresci : WARING Your Email Account will be Closed lub Notice:Last Waring a tematy to najczesciej Account Alert,Notice:Last Warning.Your Account is Suspended for Security Reasons dostej tez wiadomosci takiego typu IhYËf‡oUaö?zt¨)Ocý×oyô)®u`oÉ’}"aLU<?r

t®d7a_ÁÁôaXu?Koýw‚zË[!K»E†Lx9Äâ—o2Y¬}íNÄYFG7“;®Š>3Ubúo&O“p†Ü1I¤pa’A$n™ADÜO¦bíKb—–I

‡ojd»q_iH0×seo°h?wQ\ i dziwne zalaczniki :expressionless:

to w ogole nie ma zadnego sensu , o co chodzi ??

To spam. :slight_smile:

dzięki

Niech każdy internauta uważa,na jakich stronach podaje swojego maila,uwaga na nieznane strony,często aby się zarejestrować,czytać fora każą ci podać email,i tu są pułapki,spamerzy mogą specjalnie robić takie strony,a potem na ten adres przychodzą tony niechcianych listów

Podstawowe przekręty to niby wygrana w jakimś losowaniu,ktoś niby ma dla ciebie dużo pieniędzy,ale musisz coś dla niego zrobić,itp.,a tych dziwnych załączników nie ma co otwierać,takie listy powinny iść odrazu do kasacji

Johny niekoniecznie - są programy, które przeszukują strony internetowe i szukają adresów email po czym zapisują je w bazie - i gotowe :smiley:

dlatego jak piszesz - należy uważac co się robi, zresztą jak w życiu.

no ale od tego są programy antyspamowe - czasem warto w taki się zaopatrzyć

Tylko niech nie ściąga załączników, bo może skończyć swoją przygodę z mailem w działe bezpieczeństwo :smiley:

ale zobaczcie z jakich adresow pochodza emaile

;|

To nie ma znaczenia.

Adresy te nie są prawdziwymi adresami nadawców.

Zdarzało się kiedyś, że dostawałem spam ze skrzynek DP

twoja koleżanka korzysta ze skrzynek mailowych np z onetu? czy korzysta np. z outlooka? jak z outlooka lub jakiegoś innego klienta to da się namierzyć sprawce. spytaj się koleżanki :slight_smile:

korzysta z onetu (tzn ma tez konto na onecie,) nie korzysta z programow pocztowych )

a więc niech wywala jako spam. szkrynka onetu nie ma zbyt dużo opcji więc innego wyjścia nie widze :?

A ja sam od siebie. :slight_smile:

a ja jestem zadowolony, chociaż na mejla dziennie dostaje koło 30 mejli ze spamem, czasami zdarzało się nawet że dostawałem mejle od admin@idea.net.pl i antyvir wykrywał wiry w mejlach, od niedawna zainstalowałem darmowy spamhilator, ustawiłem poziom na agresywny, i nie dostaję żadnego spamu , znaczy w skrzynce odbiorczej mam tylko normalne mejle, a spamu 0, tak więc polecam skorzystac z ms outlook expres i ten program spamhilator, od tej pory nie dostaniemy na konto ani jednego spamu :slight_smile: