Dziwne miejsca logowania na FB i nie tylko

Hej,
ostatnio zaczęłam przyglądać się bezpieczeństwu swoich profili. Nigdy nie spotkało mnie nic niepokojącego (żadnych blokad, dziwnych wiadomości do znajomych, dziwnych postów). Niemniej, gdy weszłam na „miejsca logowania” na FB, okazało się, że jest tam mnóstwo różnych dziwnych lokalizacji i że niby jestem zalogowana na mnóstwu urządzeniach. Szybko je niestety wykasowałam i już nie mam jak się przyjrzeć, co to dokładnie było. Ale patrząc na historię logowań, wygląda na to, że regularnie od wielu lat mam jakieś dziwne logowania, z dziwnych miejsc (rozsianych po całej Polsce, w jednym przypadku także z Niemiec), dziwnych IP.
Podobna, choć mniej zakrojona akcja jest na insta. Tam jednak widzę, że urządzeniem logowania było zawsze Xiaomi Redmi 9, czyli jakby mój telefon… Czy może tak być, że po prostu telefon wariuje z lokalizacją? Mam internet mobilny.
Ok. rok temu miałam też niepokojące zdarzenie na poczcie, tj. przyszła mi informacja o logowaniu z nowego urządzenia. Potem przychodziła każdorazowo, gdy… logowałam się z własnego telefonu. Lokalizacje też były przeróżne. Pozmieniałam hasła, ale w sumie problem nadal trwał. Uznałam wtedy, że to może telefon coś wariuje, i w sumie zlekceważyłam temat, ale teraz się zastanawiam, co to może być na rzeczy…
Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi. Hasła już pozmieniane, wszelkie zabezpieczenia powłączane, na razie spokój. Boję się bardziej, że mogły wyciec jakieś moje prywatne rozmowy, zdjęcia z messengera, itp. Czy da się sprawdzić, kto hakował i czy w ogóle to były haki?
Dodam, że nijak nie znam się na informatyce itp., więc proszę o odpowiedzi możliwie najprostszym językiem :wink: