Dziwne obramowanie ikonek w trayu

Witam,

od paru dni mam taki problem - tak napiszę wizualno techniczny.

Co jakiś czas jak włączam komputer (stacjonarny) pojawia się takie obramowanie na ikonkach k/zegara w tray’u. Wygląda to tak jak na screenie poniżej

5ecf2b1d.jpg

. W Menedżerze Urządzeń nie ma nic (chyba podejrzanego). Screen wszystkich procesów poniżej

a443d604.jpg

. Wirusów, trojanów itp. nie ma. Wcześniej takiego obramowania nie miałem nigdy. Dodam jeszcze że co jakiś czas jak to obramowanie występuje to na chwilę zwiesza się system XP i po chwili przechodzi w normalny tryb pracy.

Co to może być i jak tego się pozbyć?.

coś mi wygląda na problemy z skórką spróbuj ściągnąć tą skórkę Zune

Ja tam widzę tylko jedną ikonkę z obramowaniem. Być może program który reprezentuje ta ikona ma właśnie taką ikonę, co możesz sprawdzić podglądając ikonę tego pliku w katalogu. Ikona w traju to tylko pomniejszenie ikony tego programu z katalogu.

Obramowany jest cały tray jak na screenie. Widoczne ikonki na screenie to programy Anti Vir Personal Edition Classic i PC Tools Firewall Plus oraz głośność i Sieć. Nie ma tam żadnego innego programu który by miał takie obramowanie.

Wcześniej to obramowanie się nie pojawiało, dopiero od jakiegoś czasu.

asziatko , czy w czasie gdy ta ramka jest to ikony z tray’a reagują itd ?

Jak jest widoczna ta ramka w trayu to wówczas nie można kliknąć na ikonki w trayu. I praktycznie też nie można zamknąć np. FF tylko wszystko przez CTRL + ALT + DELETE.

asziatko ,Zaktualizuj, przeskanuj pełnym skanem programem Malwarebytes ,jak Mbam coś wykryje,to porób logi OTL ,wyniki wklej na http://www.wklej.org tu daj linki.

Z tego co udało mi się ustalić to obramowanie pojawiało się z winy padającej kości pamięci i klawiatury.

Wymieniłem pamięć a ta która padała już padła bo po włożeniu jej do banku jest sam pisk i nic innego.

Wymieniłem klawiaturę i działa wszystko OK. Poprzednia miała takie zajścia jak że działał ESC, SPACJA.

Póki co nie ma obramowania i tym podobnych rzeczy.