Dziwne odczyty z czujników w grafice

Witam. mam dziwne odczyty sensorów w grafice chodzi mi o prędkość wentylatora jak i inne które wyglądają dziwnie. czym to może być spowodowane :slight_smile: oto link ze zdjęciem problemu.

http://img249.imageshack.us/img249/4079/aaafsg.jpg

Pozdrawiam

Wcześniej też tak było? Spróbuj zrobić odczyty http://www.dobreprogramy.pl/SpeedFan,Program,Windows,13166.html

Komputer został złożony niecały tydzień temu :slight_smile: jest tak od początku. zaraz zainstaluję speed fana i zobaczę jak jest tam :slight_smile:

w speed fanie jest jak dla mnie totalnie nie zrozumiałe. wykrywa 5 wentylatorów z tego 1800 rpm ma jeden drugi 900 i tyle. temperatury wszystkie w normie tylko przy jednej nieraz jest 50 C :slight_smile: ( to akurat wiem co to jest - mostek na płycie głównej on grzeje się w stresie do 79 stopni ) jakieś rady macie ?

1800 to chyba predkosc wentylatora procka, a 900 to albo grafika albo wiatraczek kontrolowany z obudowy …

do obudowy mam podłączone dwa wiatraczki pod jedno wejście :slight_smile: więc zapewne to są one … a gdzie grafika ? ona tez ciągle chodzi i fan w niej działa … ?

GPU-Z ma chyba najbardziej wiarygodne odczyty i jeżeli coś przekłamuje, to znaczy, że sama karta graficzna źle odczytuje. :slight_smile:

Schabik_PL, wygląda to na właśnie popsuty czujnik od wentylatora, jeżeli tak to nic nie zrobisz. W HWMonitor też tak samo wyświetla? Przy obciążeniu zegary i temperatura idą w górę?