Dziwne odgłosy twardego dysku

Witam!!

Podczas normalnej pracy na kompyterze ze strony dysku slysze dziwne odglosy. Nie wiem jak je nazwac ale jakos sprobuje :slight_smile:

Tak jakby 2 talerze które znajduja sie we wnetrzy twardego dysku podczas pracy( obrotów) gdzies sie stykaly “obcieraly”.

A moze to normalne zjawisko - slyszalem prace twardego dysku. Tylko ze przedtem tego nie bylo.

A i jescze jedno: takie odgłosy pojawiały się takze przy kopiowaniu plików ale co dziwnego dzisaij na próbe chcialem skopiowac duuuza ilosc plików i zadnych odgłosów nie bylo.

Zrób defragmętację dysku, zawsze też możesz odkurzyć wnętrze jednostki z zalegającego kużu :wink:

  1. Jaka jest temperatura dysku (odczyta ze S.M.A.R.T), jaki to dysk?

  2. Defragmentacja.

  3. Możesz spróbować założyć wszytskie partycje od nowa.

  4. Ile lat ma dysk? Może jego żywotnośc się kończy?

Jak najszybciej sprwdź wszystkie przewody, a szczególnie ten zasilający Twardziela! !!

W moim 5-letnim dysku były odgłosy “skrobania” (tez trudno to nazwać). Sprawdziłem go i wszystko było ok, tylko prędkość była tragicxzna. Radzę zacząć zbierać na nowy :wink:

37 stopni

Zrobiłem- jakies pare dni temu a te odgłosy pojawily sie wczoraj a teraz juz nic nie slysze

Sterownik mam z 2001 roku. Nie wiem zabardzo ile ma lat. Moge podac jedynie cos takiego: Maxtor 6Y080P0

Sprawdź na naklejce na dysku twardym.

I nie ma znim żadnych problemow? Mi sie wydaje, że dysk sie sypie.

Dysk jest z 24 maja 2003

Nie mam z nim zadnych problemów

Od tamtej pory dysk nie wydawał juz takich dziwnych odgłosów.

Odczyt ze S.M.A.R.T

jeśli tam nie ma nic niepokojącego - nic nie rób, chyba że sie to powtórzy.

A jakim najlepszym programem to zrobic :?:

Złączono Posta : 01.08.2006 (Wto) 17:27

Wykonałem to Everestem- nie wiem czy był to dobry wybór :slight_smile:

Oto wyniki. http://img490.imageshack.us/img490/3236 … k01ow7.jpg

Nie znam się na tym, więc ktoś moglby sie na ten temat wypowiedziec :?:

hiroaq raczej OK.

Zgadzam sie z McDracullo , wszystko w normie :? Upewnij sie czy to napewno dysk, moze nie jest dobrze przykrecony?