Dziwne odpalanie komputera

Mam taki problem gdyż zamówiłem sobie części - komputerek nowy i złożyłem długie godziny ale złożyłem.

Podpinam zasilanie i płyta główna zaczyna świecić na biało, to mnie dziwi gdyż raczej jak komputer wyłączony to podświetlenie powinno się wyłączyć.
Problem jest jednak inny gdy klikam przycisk POWER komputer zaczyna grać trybić (tzn na płycie głównej sobie wszystko zaczyna tworzyć) i wywala błąd na diodzie podświetla się problem na VGA czerwony. Z kolei z tyłu podświetlenie robi się czerwone (tył czyli od strony wyjść.
Brak obrazu na ekranie, teraz uwaga jak wcisnę reset pika speaker jeden raz i komputer uruchamia się, zostaje kolor czerwony na biało świeci tylko GIGABITE.
Komputer chodzi dobrze, po wyłączeniu systemowym czyli przez zamknij w systemie - komputer wyłącza się a podświetlenie gaśnie. I znów muszę włączyć potem rosnąć i dopiero wstaje…
A i nie znajduje mi dysku M2 ale to jeszcze sprawdzę po próbie instalacji windowsa czy czasem tam go nie widzi.

Sprzęt:
SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230)
Płyta główna Gigabyte Z390 GAMING X
Procesor Intel Core i9-9900K, 3.6GHz, 16MB, BOX (BX80684I99900K)
Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 (BK022)
Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB,3200MHz, CL15 (F4-3200C15D-32GVK)
Zasilacz Corsair HX850i 850W (CP-9020073-EU)
Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe (ASX6000PNP-512GT-C)

Do tego stary dysk dałem SSD (stary ale nowy hehe)
Adata SU800 256GB
Karta Graficzna Gigabyte AMD Readon HD 6750

…a na Interze sprawdzałeś bez tego Radeona? Stosunkowo stara konstrukcja i może ona powoduje kłopot (wspominałeś o vga).

No na Integrze nie mam jak bo nie mam HDMI :frowning:

Dodam, że karta działa bo po tym resecie przecież się uruchamia wszystko …

to podepnij TV :wink:

No tylko że przed resetem wywala napis o VGA, sprawdziłbym więc z TV lub karte u kolegi, bez tego gdybamy sobie tylko.

Jutro popróbuję coś powyciagać te kartę i wgl a jeszcze jedna kwestia czemu nie widzi mi dysku M.2?

…ale jak nie widzi skoro nie masz biosu? Teraz zabrzmiało to jak uszkodzenie linii/kontrolera pcie.

Mam bios mogę do niego wejść i wgl instalka windows nie widzi nic poza jednym adata

bios go nie widzi komputer również a według instrukcji wpiąłem dysk SSD w sata 0. A zabiera sata 1 bo wpięłem go w M2A

A jeżeli chodzi o to co wcześniej to nie mam HDMI dlatego nie mogę sprawdzić integry bo płyta głowna ma tylko wyjscie HDMI a jeżęli chodzi o to włączanie to najpierw pojawia się ten błąd o którym mówiłem czyli nie widać ekranu i VGA czerwona dioda, ale po wcisnięciu reset przycisk odpala się normalnie i ekran wiać.

A i zresztą z tego co widzę to ten m.2 to PCI więc już głupieje

Po odpięciu karty graficznej komputer uruchamia się bez błedu więc to pewnie coś z nią jednak związane hehe podejrzewam że zasilacz nie podaje jej zasilania przez co wykrywa błąd a po resecie już zasilanie dochodzi. Ale co z tym dyskiem M.2 bo dalej mi nie wykrywa.