Dziwne paski na ekranie i brak reakcji


(Barteek 967) #1

Witam. Mam pewien problem, podczas używania komputera czasami pokazują mi się jakieś paski na ekranie i cały komputer się zawiesza pomaga tylko reset. Co może być nie tak?

Moja konfiguracja:

procesor: intel celeron dual core E3200

płyta główna: Asrock G41M-S

karta graficzna, dźwiękowa i sieciowa zintegrowane

Windows XP PRO SP3

Zasilacz: Modecom logic 500w

Ram: 512MB

Przykład:

http://img818.imageshack.us/img818/4507 ... 194900.jpg

Jeśli napisałem w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie. Pozdrawiam.

Edit

Czytałem na różnych forach, takie same objawy i winna była karta graficzna ale u mnie jest zintegrowana więc chyba to raczej odpada. System jest świeży kilka dni temu był format, sterowniki najnowsze. Więc w czym leży problem?


(system) #2

Są tylko dwie możliwości albo przegrzewa ci się karta lub już jest przegrzana albo masz zainstalowany nieodpowiedni sterownik grafiki spróbuj jeszcze zmienić rozdzielczość na mniejszą.

Trochę mało masz tej pamięci jak masz możliwość to dorzuć 1 gb bo jeżeli to jest zintegrowana karta to pamięć pobiera z kości ram i to jeszcze może być przyczyną takich cudów.


(Lukaszk 89) #3

Nie podkręcałeś jej?Bo trochę na artefakty wygląda.


(Ybujla) #4

mmm , posiadam 9800 gtx+ gainward i bardzo rzadko zdarza się , że przy uruchomieniu systemu wsykakuje mi komunikat " sterownik karty graficznej przestał działać z niewyjaśnionych przyczyn" i właśnie mam podobne paski , lecz po restarcie PC lub odczekania kilku minut wszystko wraca do normy. Powiem również , że moja karta nigdy nie była przeze mnie podkręcana a posiadam ją od nowości


(Barteek 967) #5

Dziękuje za zainteresowanie tematem. Grafika nie była podkręcana.

Kiedyś wychodził mi taki błąd podczas gry np. w GTA SA:

http://img29.imageshack.us/img29/3311/100624121954.jpg i ekran zmieniał się na taki http://img63.imageshack.us/img63/6695/100624122044.jpg (zmieniała się rozdzielczość na najmniejszą i jakość kolorów na najniższą.

Lecz po zainstalowaniu najnowszych sterowników nie mam narazie z tym problemu. A te paski były na samym początku chyba od miesiąca po kupnie płyty głównej , nie wiem czy to właśnie ona nie jest winna ponieważ mam z nią też taki problem dodana-pamiec-ram-blue-screeny-t402237.html# (nie działa drugi slot na ramy) :frowning:

Proszę o pomoc.Pozdrawiam