Dziwne paski na ekranie

Witam, ostatnio na moim notebook’u na ekranie podczas pykania w stare gry, pojawiają się małe mniej niż sekundowe paski takie jakby szare, migoczące paski. W tym także momencie gra potrafi jakby zwolnić i dotykają mnie spadki FPS. Pomożecie, czy to może jakaś część się psuje? Mój notebook to Kiano Slimnote 14.1 . Myślę że nie muszę wymieniać części tzn. procesora itp. Proszę o jak najszybszą pomoc.

Brakuje pamięci dla karty graficznej. Pomyśl nad zakupem innego komputera, jeśli chcesz grać. Obecny to tylko maszyna do pisania.

Nic nie mogę zrobić? Zwiększyć pamięć czy coś?

Wszystko jest wlutowane w płytę główną.

Pozdrawiam

Możesz zaglądnąć do bios ale praktycznie na pewno nie będzie żadnych ustawień pamięci wideo. Samej pamięci RAM ten laptop ma symboliczną ilość. Uruchomienie przeglądarki internetowej z kilkoma kartami praktycznie wyczerpuje całkowicie zasoby. Gdy brakuje pamięci vram pojawiają się spadki płynności i zaczynają być gubione tekstury. To naturalna kolej rzeczy.
To naprawdę laptop tylko do podstawowych zastosowań. Jeśli będziesz go męczył grami na pewno skróci to mocno jego żywotność. Układ chłodzenia i obudowa nie jest przewidziana do takich zastosowań. Ilości pamięci RAM nie zwiększysz, zmiana procesora czy grafiki również nie jest możliwa. Niewiele można oczekiwać po komputerze w cenie co najwyżej przeciętnego smartfona, prawda?

Prawda, chociaż możesz mi powiedzieć jak wejść do bios’u i to sprawdzić?

W przypadku Windows 10 będzie to wyglądać identycznie http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12761-jak-wejsc-do-bios-u-w-windows-8.html Chodzi o ewentualne ustawienie video memory lub podobnie
http://www.hackernotcracker.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/06/vram_bios.jpg