Dziwne paski na ekranie


(YakuzaPL) #1

Witam, ostatnio na moim notebook’u na ekranie podczas pykania w stare gry, pojawiają się małe mniej niż sekundowe paski takie jakby szare, migoczące paski. W tym także momencie gra potrafi jakby zwolnić i dotykają mnie spadki FPS. Pomożecie, czy to może jakaś część się psuje? Mój notebook to Kiano Slimnote 14.1 . Myślę że nie muszę wymieniać części tzn. procesora itp. Proszę o jak najszybszą pomoc.


(Longhorn2009) #2

Brakuje pamięci dla karty graficznej. Pomyśl nad zakupem innego komputera, jeśli chcesz grać. Obecny to tylko maszyna do pisania.


(YakuzaPL) #3

Nic nie mogę zrobić? Zwiększyć pamięć czy coś?


(krzysztoft1) #4

Wszystko jest wlutowane w płytę główną.

Pozdrawiam


(Longhorn2009) #5

Możesz zaglądnąć do bios ale praktycznie na pewno nie będzie żadnych ustawień pamięci wideo. Samej pamięci RAM ten laptop ma symboliczną ilość. Uruchomienie przeglądarki internetowej z kilkoma kartami praktycznie wyczerpuje całkowicie zasoby. Gdy brakuje pamięci vram pojawiają się spadki płynności i zaczynają być gubione tekstury. To naturalna kolej rzeczy.
To naprawdę laptop tylko do podstawowych zastosowań. Jeśli będziesz go męczył grami na pewno skróci to mocno jego żywotność. Układ chłodzenia i obudowa nie jest przewidziana do takich zastosowań. Ilości pamięci RAM nie zwiększysz, zmiana procesora czy grafiki również nie jest możliwa. Niewiele można oczekiwać po komputerze w cenie co najwyżej przeciętnego smartfona, prawda?


(YakuzaPL) #6

Prawda, chociaż możesz mi powiedzieć jak wejść do bios’u i to sprawdzić?


(Longhorn2009) #7

W przypadku Windows 10 będzie to wyglądać identycznie http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12761-jak-wejsc-do-bios-u-w-windows-8.html Chodzi o ewentualne ustawienie video memory lub podobnie
http://www.hackernotcracker.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/06/vram_bios.jpg