Dziwne pipczenie z głośników

Witam. Od pewnego czasu z głośników dobiega dziwny odgłos, takie pipczenie :expressionless: Tanie głośniki, ale od pół roku świetnie się sprawowały, jakby to było ważne, to podam model. Jeśli dobrze pamiętam, to problem wystąpił mniej więcej w czasie, gdy podłączyłem drugie urządzenie - mikrofon i zastanawiam się, czy może tu nie tkwi problem. Macie jakieś pomysły w czym może tkwić problem??

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zakłócenia wywołane połączeniem z internetem (jeśli masz bezprzewodowy), albo przez inne standardy połączenia bezprzewodowego (np.: GSM, WiFi, Bluetooth). Może bezprzewodowy mikrofon? :wink:

Mikrofon nie jest bezprzewodowy, ale obok lewego głośnika jest adapter Wi-Fi (nie miałem gdzie postawić :slight_smile: ), jednak wcześniej takiego dźwięku nie było słychać, najwyżej jakieś szumy, ale myślałem, że to wina samych głośników (tanie=liche). Czyli to jest wyjaśnienie, czy są jakieś inne możliwości?

Są, może w systemie masz za głośno “podkręcone” głośniki - siła głośników, popatrz w ustawianiach zarówno głośników jak i karty dźwiękowej. Postaraj się też o możliwość wyeliminowania zakłóceń spowodowanych mikrofonem - także w ustawieniach audio lub k.dźwiękowej.