Dziwne piszczenie po zmianie karty graficznej i zero reakcji

Witam,

Podaj parametry komputera oraz markę i moc zasilacza

mój sprzęt:

płyta główna ASUS P5K-SE

karta graficzna: Radeon HD 7770

Zasilacz : Raptoxx 600W

A jest to dźwięk powtarzalny (tj te piszczenie), jeśli tak to ile razy? Być może coś jest nie tak z kartą skoro piszczy płyta główna

z 3 albo 4 razy. Nie jestem pewien bo w strachu wyłączyłem komputer.

Wiatraczek delikatnie się tylko zakręcił przy uruchomieniu komputera a później się zatrzymuje. Tak za każdym razem. Mam pci-e 2.0. Reset biosu pomoże?

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Zrób reset biosu baterią na założonej nowej karcie.

 

Jak dalej to samo i Twoja stara będzie pracować, możliwe, że nowa uszkodzona i trzeba dla pewności sprawdzić ją na innym kompie.

Witam,

 

Zrobiłeś to? prawidłowy reset ma zresetować datę i godzinę, ustaw ponownie w biosie co trzeba i zapisz Save.

te sygnały to 1 ciągły i 3 krótkie - czyli nie wykryto karty VGA ( HD 7770)

Czy aby napewno dobrze włożyłeś grafikę do slotu PCI Express? Spróbuj docisnąć, 

Czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie 6 PIN?

Witam,

właśnie sprawdziłem dokładnie to piszczenie. Dają sygnał 1 długi 3 krótkie. Mam bios AMI i te sygnały oznaczają że jest błąd pamięci ram. Później słychać kolejne dwa krótkie sygnały po jakichś 20 sekundach. Właśnie wyciągnąłem bateryjkę z płyty ale wątpię żeby to pomogło. To musi być coś raczej ze sprzętem tylko nie wiem co. Macie jeszcze jakieś pomysły? Jakie mam możliwości jeszcze?

 1 ciągły i 3 krótkie - czyli nie wykryto karty VGA  

Mogłoby to być uszkodzenie portu pci-e? Przypominam że karta na innym kompie działa i wyświetla obraz. Tylko u mnie występują problemy. Jeżeli to płyta główna to mógłby mi ktoś chociaż polecić coś do kupienia? Nie dysponuję teraz dużymi środkami na kupno sprzętu więc stać mnie jedynie na płytę główną do maksimum 150zł. LGA 775 ddr2 pci-e jeżeli to możliwe to 2.0 lub 3.0. Jeszcze całego kompa przetestują specjaliści i będę miał wtedy pewność ale stawiam na ten port. Proszę o propozycje. 

 

Pozdrawiam. Jestem bardzo wdzięczny za udzielaną mi tutaj pomoc

a twoja stara karta też nie działa ?

Nie wiem. Karta którą wcześniej miałem została sprzedana na allegro i wysłana. W każdym bądź razie wcześniej wszystko było okej. Możliwe że uszkodziłem płytę przy wyciąganiu karty graficznej z portu?

mało prawdopodobne no chyba że coś za mocno pociągnąłeś 

Dzisiaj pożyczam czyjąś kartę graficzną i sprawdzę czy jest to samo. Jeśli dalej tak będzie to znaczy że to coś z płytą. Dam jeszcze znać o dokładnych wynikach.

Witam,

sprawdziłem sprzęt. Wszystko działa i okazało się ta płyta nie jest kompatybilna z ta kartą graficzną. Miałem pecha bo to się rzadko zdarza. Teraz kupiłem płytę Gigabyte B75M-D2V za 200zł, 4GB Ram DDR3 kingston 1600mhz CL9 i procesor Intel Pentium G2030 3.0ghz. Czy to wszystko teraz powinno ładnie hulać? Przypominam że zasilacz to 600w więc powinien spokojnie dać radę z tym sprzętem. Co o tym wszystkim sądzicie? Jak na tą cenę to jest dobry zestawik?

No można powiedzieć że jest komputer budżetowy. Mogą być problemy z nowszymi grami wykorzystującymi wiele rdzeni: mogą być spadki FPS itp. Ale powinno być w miarę grywalne, chociaż cudów nie oczekuj :P 

już wszystko działa. :wink: Zmieniłem cały sprzęt. Gierki mimo wszystko ładnie chodzą na wysokich detalach. Temat do zamknięcia. Dziękuję za udzieloną mi pomoc. :slight_smile: