Dziwne piszczenie w nagrywaniu dźwięku z innego źródła

Witam.

Jestem Djem i w domu posiadam taki słaby sprzęt kupiony za kilka groszy (jak w tej dziedzinie). Mikser ma z tyłu 2 wyjścia: Out i Recorder. Out mam podłączone do wzmacniacza, a recorder do komptera. W komputerze do wejścia Line-in (Wejście Liniowe). Gdy gram na mikserze to muzyke przez kompa słychac normalnie ale problem polega na tym gdy chcę np nagrać seta lub puścić muzykę w świat (audycje radiowe) pojawia się piszczenie i muzyka jest strasznie cicha. Grzebałem w opcjach Nagrywania w karcie dźwiękowej lecz to nic nie dało. Ciagle muzyka jest cicha i piszczy. Gdy w mikserze całkowicie wyciszę muzykę to wtedy na muyzka nagrywa się głośniej ale piszczenie nadal jest i także głośniejsze. Czego to jest wina?? Karty muzycznej raczej nie bo stara sie spaliła więc kupiłem nową i jest identycznie. Być może jest to wina iż sprzęt jest za słaby. Jezeli się tak okaże to proszę o pomoc co mogę zrobić aby nagrywać dźwięk grany z miksera a później wrzucić go na komputer. Poniżej daje linka do pobrania i przesłuchania jak to naprawdę słychać. Głośność akurat nie jest problem gdyż da się ją poźniej zwiększyć np programem MP3 Gain lecz chodiz mi tutaj głównie o te piszczenie. Prosze o pomoc.

http://upload.rclub.info/imgs/img01/8wCQ9mcD3y.mp3

Jaka karta muzyczna? Sprawdź czy wszystkie kable są dobrze podpięte. Podaj konfig kompa, w szczególności zasilacz. Napisz dokładnie co stało się z starą kartą. Podepnij kartę muzyczną do innego slotu.

Najpierw była SIS 7012 a teraz jest Tracer Soundman MAX 5.1 3D.

Kable napewno są podłączone dobrze i kable także sa sprawne.

Mogłaby być lepsza… Może to ona jest źródłem problemów. Stara karta była zintegrowana. Padła przez zasiłke? Podaj zasilacz i sprawdź czy kondensatory na płycie nie są napuchnięte. Sprawdź sprzęt(mikser itd) na innym kompie.

Ostatnio to miałem wbudowaną kartę dźwiękową i wsyztko działało ale wkurzało mnie to i zacząłem kombinować i podłanczałem gdzie indziej itd aż w pewnym momncie nie dało sie odtwrzacz dźwięku. Sterowniki nie chciały wejść. Zrobiłem formata i grała tylko 1 kolumna. Sprawdzałem kabel i na normalnych głośnikach i zawsze tak samo więc kupiłem nową. Tu muzyka gra dobrze lecz piszczenie nadal jest. Przekładałęm już na każdy slot i nic.

Złączono Posta : 03.08.2007 (Pią) 18:13

Na lepszą kasy nie miałem a lepsza to by już musiała być Sound blaster Audgidy za 80zł widziałem. Ok zaraz podłącze do innego kompa mikser i zoabcze i dam znać. Zasilacz 300wat. 2 dyski twarde i 2 cd-romy ale nie grzeje się ciągle jest zimny nawet jak komp leci kilka dni. A kondesatory to sprawdze jak by na innym kompie nie bylo takiego problemu.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy takie coś mam podlączać do mikrofonu czy wejścia liniowego??

Nie wiem… Sprawdź na obydwóch gniazdach. Jaki kolor ma wtyczka? Jak różowy to do mikrofonowego.

OK podłączyłem do laptopa ma on kartę dźwiekową jakiś tam Reltek i nie ma piszczenia a nagrywam identycznie tym samym programem. Czyli problem lezy albo w moim kompie albo w tym iż potrzeba dobrej karty dźwiękowej. A może coś trzeba ustawić??

Napisz dokładny konfig kompa. W twoim przypadku przydał by się lepsza karta, np.: http://www.znak.pl/index.php?cid=163&sc … ememXAudio

Jak konfig kompa?? O co chodzi?? Co mam w kompie?? Co to ma za zanczenie?? Komp jest stary ma 5 lat procek 1,1 celeron 256 ramu grafika 64mb nie wiem co to ma za zanczenie. No wiem że lepsza by się przydała ale za kilka miesiecy kupuje nowy komp więc tam bedzie już raczej dobra zintegrowana karta dźwiękowa więc narazie nic nie kupuje.

Wydaje mi się, że twoja płyta stwarza te problemy. Co do karty dźwiękowej to tobie przydała by się lepsza nawet przy nowym kompie.