Dziwne piszczenie z wnętrza komputera

Zainstalowałem wczoraj Vistę Business na swoim laptopie. Zauważyłem po jakimś czasie, że w czasie pracy, z wnętrza laptopa dobiega ciche, przerywane piszczenie o wysokiej czestotliwosci. Objaw zanika w momencie, gdy komputer jest intensywnie wykorzystywany, np przy uruchamianiu rozbudowanych aplikacji. Nie jest to bardzo nasilone, ale na dłuższą metę bardzo denerwujące (czemu coś ma mi piszczeć w laptopie, skoro dawniej, przy poprzednim systemie, tego nie było).

Co może być przyczyną takich pisków z wnętrza komputera? Czy to jakiś układ (pamięć, procesor) może wydawać z siebie takie dźwięki?

Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie rady, co mogę zrobić aby zlikwidować ten problem.

Jest to zapewne wiatrak ktory w najwyższym stresie ( jak opisales ) " się tak " kreci ze aż piszczy :). Apropos dobrze by bylo go przesmarowac oliwką…Vista pobiera wiecej mocy kompa niz XP… przy tym procek mocniej sie poci a co z tym idzie… wiatrak sie tak kreci ze az piszczy :slight_smile:

Może poprostu wiatrak jest wysłużony i podczas obrotów kołysze sie? To napewno chłodzenie :wink:

Nie prawda to nie jest wiatrak a przetwornica od zasilacza w laptopie która odpowiada za ładowanie baterii i ogólnie za napiecie w laptopie. Czy to jest laptop marki HP? odwiedz http://www.forum.laptopy.info.pl wielu ludzi miało z tym problem i jest na to rozwiązanie, niestety nie pamiętam jakie, wystarczyło coś w opcjach wyłaczyć. Na tamtym forum pomoga ci rozwiązać ten problem.

Jeśli jest taka prawda jak mowi baartek To… poinformuj Nas potem co bylo zrodlem tego " mankamentu " czy tak jak mowilem Ja i kolega pode mną czy tak jak mowi baartek

Co do wiatraczków to ja tak mam, jak ustawie sobie sterowanie manualne przez aplikacje w windows i powoli zwiększam obroty to tak od 85% słychać ciche piszczenie.

Na szczęście wiatrak raczej nigdy nie przekracza 60% więc narazie mam spokój :wink:

Może dysk twardy Vista nadzwychaknie przeciąża to biedne urądzenie.

I tu sie zgodze jesli ktoś ma pojecie o laptopach to wie co i gdzie piszczy baartek zupełnie ma racje w tym co pisze, barteek pozdro… :lol:

Zaraz zaraz ale ten link jest niedostępny !

odpowiadając na wcześniejsze wiadomości: to jest ACER Aspire 3620, a nie HP. Zauważyłem jeszcze taką jedną zależność, że gdy włączam profil oszczędzania energii w opcjach zasilania w Windowsie, to piszczenie jest najcichsze, praktycznie niesłyszalne, natomiast najgłośniej daje się we znaki przy włączonym profilu “największa wydajność”, czyli podejrzewam, że to rzeczywiście coś z układu zasilania procka albo ogólnie płyty głównej. Czy jest na to jakaś rada?

P.S. na forum laptopy.info.pl nie uzyskałem póki co konkretnej odpowiedzi

http://forum.laptopy.info.pl teraz link powinien działać, na prawdę nie pamiętam jakie jest tego rozwiązanie ale odwiedź to forum jest tam kilka tematów w tej sprawie poruszonych a jesli nie znajdziesz odpowiedzi napisz nowy temat, chłopaki bardzo chętnie pomagają.

Pytałem się jaki to model laptopa bo najczęściej laptopy HP mają z tym problem.

Tak więc skocz na forum co podałem i szybko rozwiążesz swój problem.

Pozdrawiam

mam kompa od lutego i tez mialem opiszczenie do pcozatku na xp i viscie :stuck_out_tongue:

Przewaznie podczas przelaczania aplikacji sie “wlaczalo” teraz jak mam podkrecone proca to zadnych piskow :smiley: zreszta juz od dluzszego czasu piski zniknely…pewnie jakis komponent musi sie dostosoweac :smiley: