Dziwne pliki i foldery pojawiające się w pamięci telefonu

Przychodzę do Was z pytaniem, czy wiecie może, co tu się stało (fotki w załączniku). Pliki i foldery o dziwnych nazwaj pojawiły się nagle po wejściu na dość dziwną stronę (ale nie dostałam żadnych powiadomień o zagrożeniu, nie wiedziałam też, że cokolwiek się ściągnęło itp.). Próbowałam kasować, ale po każdym włączeniu i wyłączeniu pojawiało ich się coraz więcej. W końcu przywróciłam ustawienia fabryczne, ale nadal zastanawiam się czy były one bardzo niebezpieczne. Czy jakieś dane mogły wycieknąć czy cokolwiek? Warto zrobić coś jeszcze?

34192191_1932155540168938_3529449157137793024_n|281x500

pobiera je jakaś aplikacja lub przeglądarka, która ma dostęp do pamięci użytkownika
ech i znów to samo trzeba gadać, cokolwiek pobierze sobie aplikacja mając uprawnienia do zapisu danych nie może zostać samo z siebie wykonane, a nie może w ogóle zostać wykonane bez uprawnień roota
jedyny rodzaj zagrożenia na androidzie to aplikacja, która ma np. dostęp do kontaktów, ponieważ może je pobrać i wysłać gdzieś w świat ALE takie uprawnienia trzeba nadać samemu
analogicznie może być aplikacja, której celem może być zapełnienie pamięci

1 polubienie

Czyli nie ma strachu, żadnych haseł czy czegokolwiek zmieniać nie muszę i apkę banku też mogę spokojnie znowu zainstalować? Uff… Dziękuję za wyjaśnienie!

Daj jeszcze raz screena.