Dziwne pliki mbot_pl i upmbot_pl


(Pttpolska) #1

Witam,

Od jakiegoś czasu pojawiły mi sie te podejrzane pliki jakie przesyłam na screenie poniżej. Na początku był tylko mbot_pl_67 a w ciągu dwóch tygodni pojawiły się mbot_pl_94 i później mbot_pl_120 a upmbot_pl_5 został sam.

O co z tym chodzi? Czasami jak pamiętam to zamykam te wszystkie procesy...

 

http://postimg.org/image/q1r0rffa5/


(arapo) #2

Cześć# szypkiwonsz- na temat mbot_pl_67- poczytaj tu:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.herdprotect.com/mbot_pl_67.exe-2615c4ea75d7f1f3d6cf12b1af42d1b0511ae8b6.aspx&prev=search 

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij> Szukaj i później to co znajdzie >klik-Usuń.

 

Dysk przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware

Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware Premium.


(Pttpolska) #3

Przeskanowałem i wykryło mi 8 obiektów i wszystkie dodałem do kwarantanny.


(arapo) #4

Możesz dodatkowo przeskanować Emsisoft Emergency Ki -  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.emsisoft.com/en/software/eek/&prev=search  tego programu się nie instaluje robisz (lub nie) tylko ikonkę skrótu na pulpicie i w ten sposób włączasz program gdy potrzebujesz.I tak przed każdym użyciem aktualizujesz bazę danych sygnatur wirusów itp…A co do deinstalacjii to wystarczy tylko usunąć program z miejsca gdzie został zapisany- dysk C.  Po uruchomieniu pliku instal. pojawia się okno z informacją, iż zostanie utworzony folder eek na dysku c. Zatwierdzić to i pobierz paczkę aktualizacji bazy wirusów. Uruchamiasz skaner Start Emergency Kit exe.

Spolszczenie w ustawieniach- SETTINGS