Dziwne pliki na pendrive'ie

Witam ponownie, szukam programu, który doszczętnie przeskanuję mi mojego pendrive’a. Już wyjaśniam o co chodzi.

Po podłączeniu mojego pendrive’a na moim komputerze jest on kompletnie czysty. (mimo, że mam włączone pokazywanie plików ukrytych i systemowych),

a jak podłączam go u znajomego też na XP’ku, to są tam bodajże 3 pliki .exe, do czego one służą i czy można je usunąć/zmodyfikować?

a drugie pytanie jest takie:

Chciałbym, żeby mój pendrive gdziekolwiek zostanie podłączony miał własną ikonkę w “Mój komputer”, jak coś takiego zrobić?

Istnieje podobno ukryty plik autorun.inf (tam się coś wpisuję, wkleja ikonkę do tego katalogu, całość ukrywa) i powinno być ok,

proszę o szczegóły.

Pozdrawiam.

jaką nazwe te pliki mają

jak to własna ikonke mój komputer ??

Najprawdopodobniej masz viruska,wyłączył ci podgląd plików systemowych i u siebie nie widzisz.Antiwirus z aktualną bazą jakiś masz w ogóle zainstalowany.

Spróbuj to przestawić panel sterowania>opcje folderów>zakładka widok>i ma być kropka w pokaż ukryte pliki i foldery oraz bez ptaszków Ukryj chronione pliki systemu i Ukryj rozszerzenia …

Otwórz w Explorerze główną partycje systemową i tam pewnie też będziesz miał te exe.Jak się nie da przestawić co napisałem tzn. gdy powtórnie tam wejdziesz i ustawienia będą takie jak na początku to na pewno vir,gdzieś miałem klucze i rejestru zmieniające doraźnie te te ustawienia bo po restarcie prawdopodobnie będzie to samo pozwala to zobaczyć pliki ale nie mogę znaleźć ,(może by ktoś podrzucił ,albo dał linka było na którymś forum).

Sprawdź podejrzane procesy które startują z systemem i te aktualnie działające zabij przez ctr+alt+del i zakończ proces

Jak będziesz już widział te exe takie same jak na penie to skasuj bo nawet z instalacją i aktualizacją antivira możesz mieć problemy.

Lub zainstaluj HiJackThis wklej i sprawdż loga na http://www.hijackthis.de/

Uaktualnij/zainstaluj antivira z najnowszą bazą i przeskanuj swego zombiaka.

I pytanie raczej w dziale Bezpieczeństwo.

Natomiast do zabezpieczenie pena na stałe polecam program Panda USB Vaccine. Tworzy plik autorun którego nie można nadpisać, więc nie grozi Ci odpalenie wirusa po podłączeniu pena do jakiegokolwiek komputera.

da się wkładasz ikonę do pendrive oraz tworzysz plik tekstowy i wpisujesz w nim

[autorun]

icon=tu nazwa ikony.ico

następnie klikasz plik i zapisz jako i wpisujesz autorun.inf odłącz i podłącz jeszcze raz pendrive i powinno pomóc

pamiętaj ikona musi być w formacie .ico bez tego nie ma efektów

ok, dzięki wszystkim za pomoc, te ukryte pliki to jednak były wirusy, proste do usunięcia standardowymi programami.

Pozdrawiam.