"Dziwne" podpinanie/odpinanie urządzenia

Nie wiem jaki podać tytuł do tematu, w razie potrzeby zmienię.

Problem:

W trakcie grania w pełnoekranowe gry (NFS World, League of Legends, Call of Duty) zdarza mi się słyszeć dźwięk z reguły towarzyszący wypinaniu urządzenia USB. Po jakiejś sekundzie słychać dźwięk podłączenia urządzenia.

Nie zauważyłem wpływu na stabilność pracy gier. Przypadłość ta jest po prostu irytująca…

USB: Dysk przenośny (problem występuje przy podłączonym jak i odłączonym urządzeniu)

USB: Mysz Logitech G9 (na ustawieniach własnych)

Wątpię by miał na to wpływ programowy overclocking karty graficznej (AMD Overdrive)

Oczekiwana pomoc:

Polecenie programu monitorującego zmiany konfiguracji sprzętowej: programik logujący podpinanie i odłączanie urządzeń.

Ew. sugestie mające wpływ na pozbycie się problemu.

Nie mam pojęcia co może być grane, ale mam pomysł na obejście prolblemu. W ustawieniach schematu dźwiękowego Windowsa wyłącz po prostu dźwięk dla eventu podłączenia urządzenia USB. Jestem pewny, że potem razem z ponowną instalacją Windowsa problem rozwiąże. Niestety nie mam dostępu teraz do Windowsa 7, tak więc musisz wejść w panel sterowania i na własną rękę poszukać, gdzie to się ustawia.

Wyłączenie dźwięku tylko ukrywa problem. Reinstal systemu nic nie daje.

Z racji, że objawia się to tylko podczas gier to wnioskuje, ze coś ze sterownikiem ATI, albo DirectX.

Wyłączyłem OverDrive i przeinstalowałem DX.

Nadal szukam programu, który monitoruje dokładnie jaki sprzęt jest podłączany / odłączany od kompa.

Miałem kiedyś do sprawdzania USBDeview V2.15 Portable stąd: http://forum.pcformat.pl/Lista-programo … -t?page=17 Jest w połowie tej strony.

Znalazłem rozwiązanie problemu: STARE STEROWNIKI!!

Najnowsze sterowniki od producenta są z maja 2010. Okazują się być lepsze od najnowszych dostępnych (ver. 12.6)

Dziękuję, paragon poproszę :slight_smile: