Dziwne połączenia wykrywane przez comodo firewall

Witam mam problem, zainstalowałem comodo IS, firewall zablokował mi az 183 połączenia

screen

screenmt.jpg

co to może być?

Podaj port docelowy. Jeśli jest ich kilka to wymień wszystkie. Bez tego nikt Ci nie będzie w stanie pomóc.

Używasz jakiś programów typu p2p?

445, 135

tylko te dwa

używam tylko idm do ściagania z http

Comodo wariuje,nie popieram jego instalacji,ma dziwne zachowania ten jego firewall.Zamiast niego polecam chociażby PC TOOLS FIREWALL PLUS też skuteczny,prosty w konfiguracji,żadnych problemów z nim nie ma ,nie zamula,szybko chodzi.

@Revy

Tutaj trochę info: http://www.speedguide.net/port.php?port=135. Mówiąc krótko bardzo dobrze, że firewall blokuje Ci te porty i dopóki będzie je blokował to nie masz się czym przejmować.

@blackhat-530

Co kto lubi. Ja nie odczułem, żeby Comodo wariował (jak to określasz), a używam go od ponad roku.

dzieki, ale czy jest to w jakis sposob niebezpieczne dla kompa? nie sa to wirusy?

Mam laptopa samsunga r780 z oryginalnym win 7 HP, ale mialem taki problem ze sie po jakims czasie calkiem popsol system, nie wlaczal sie, a jak sie wlaczyl to sie wieszal/przycinal i generalnie nei hulalo, wiec sciagnalem kopie zapasowa win 7 hp i zainstalowalem bez tych smieci samsungowskich, zastanawiam sie czy nie byla to jakas zawirusowana wersja skoro takie porty sie pokazuja.

Teraz komputer chodzi ok.

Nie jest to wirus. Ktoś próbował zaatakować Twój komputer z zewnątrz (tzn. nie tyle ktoś co osoba(y), która wtedy korzystała z tamtych adresów IP), ale nic nie wskórał, bo firewall wszystko to zablokował, więc tak jak napisałem nie masz się czym przejmować. Jednak mimo to zainstaluj sobie cały pakiet Comodo, czyli firewall + antywirus + defense+ i profilaktycznie zrób skan całego dysku.

Co do tego windows-a … To jest jakaś kopia zapasowa ze strony HP? Czy też wersja z torrentów? W tym drugim przypadku nigdy nie możesz być pewnym tego co ktoś tam w środku umieścił. Teoretycznie możesz obserwować na firewallu, co próbuje się połączyć z internetem i wtedy jeśli jest to coś podejrzanego to blokować, ale pewno są wirusy, które potrafią “podpiąć” się pod bezpieczny proces windows-a i nawet nie będziesz wiedział, że taki delikwent wysyła jakieś informacje. Jeśli jest to wersja z torrentów to lepiej zainstalować oryginalny system HP i wówczas powyłączać niepotrzebne rzeczy.