Dziwne połączenia

Witam!
Ostatnio pojawiły się u mnie jakieś dziwne połączenia.
Może zacznę od początku jakiś czas temu pojawiła się u mnie nowa sieć FUNBOX ja tego nie zakładałem a wcześniej jej nie było. (tak kożystam z funboxa orange) Wcześniej było tylko połączenie KOMP.


I z tej sieci próbuje nawiązać jakieś połączenia:

Może ktoś jakoś określić czy to keyloger lub coś w tym stylu?
Dodam że skanowałem antywirusem oraz malwarebytes lecz nic nie wykryło.
Po restarcie routera znikła ta sieć lecz za jakiś czas się pojawiła od nowa

Jak masz podpięty komputer do routera Funbox? Wygląda mi to na wirtualną kartę sieciową lub bridge. Podaj info, czy Twój router skonfigurowany jest jako AP, most czy repeater. Ta druga ikona to po prostu wirtualne połączenie sieciowe, a ikona “KOMP” to twoja karta sieciowa w komputerze. No chyba, że ten Funbox ma swoją kartę w co wątpię.

[EDIT]
Spróbuj kliknąć na tej ikonce “Funbox” PPM i wybrać “Wyłącz”. Sprawdź potem czy chodzi internet.

Sprawdź na FUNBOXie czy masz włączoną uługę UPnP.

Poprzez przewód.

Jak to sprawdzić?

Nie ma takiej opcji jest tylko:

  • Otwórz
  • Otwórz w nowym oknie
  • Połącz przez połączenie pulpitu zdalnego
  • Utwórz skrót

W środku też nic nie ma.
W menadżerze urządzeń też mam wszystkie karty powyłączane oprócz jednej z której korzystam.

Były tam 2 połączenia wyłączyłem zaktualizowałem i znowu włączyłem i nadal mam ten sam problem.

Sprawdź, kto jedt podpięty do Twojej sieci
http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html
Program malutki - na samym dole jest do pobrania spolszczenie - po wypakowaniu zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu - uruchamia się exe.
Napraw wszystkie internetowe sprawy w windows 7 wg porady:

Wyłącz UPnP na FUNBOXie i sprawdź.

Wychodzi na to że ja jestem 2 razy połączony. Chyba że to sąsiadki komputer.

A tutaj jest ss ze skanowania tym programem drugim:

Skanowałem tak jak w tamtym poście. Znika i też jak odświeże to powraca ten funbox. Tutaj też wykryło wcześniej błędy bo nie dopatrzyłem się że nie trzeba zaznaczyć wszystkiego. To zdjęcie jest po 2 skanowaniu i zaznaczeniu tak jak w tamtym poście.

Wyłączyłem lecz gdy zrobie odśwież to znowu powraca funbox w sieci.

Tam nie ma skanowania. Tam jest zaznaczenie po kolei pozycje 1, 2, 3, 4, 5, 9, 10, 12 i klika się w GO!. Potem z menu file wybiera się reboot i dopiero po restarcie jest po naprawie wszystkich pozycji.

Zrobiłem od nowa dałem reboot tak jak napisałeś i nadal jest to samo w sieć.
I tak samo są te 3 połączenia w netstat -ano

Wyłacz udostępnianie w profilach, publicznym i prywatnym.

Teraz nic nie wyświetla w sieć, a z tymi 3 połączeniami dalej się łączy (ciągle ten sam adres):


I w połączeniach dalej jest funbox. Wcześniej jego nie było tylko sam komp lub komp.home a funbox wyświetlał się jak logowałem się na router.

Zainstalowało jakąś aktualizacje i się naprawiło. Dzięki wielkie za pomoc lecz problem chyba leżał po stronie aktualizacji. Lub po wyczyszczeniu ccleanerem bo też po odpaleniu komputera wyczyściłem.