Dziwne porządkowanie kolejności aktualności na stronie głównej

Chciałbym poruszyć sprawę denerwującego mnie od dłuższego już problemu z dziwnym porządkowaniem aktualności na stronie głównej portalu.

Otóż zauważyłem że nowe (nieopublikowane wcześniej na stronie głównej) aktualności nie zawsze się pojawiają nad poprzednio ostatnio opublikowaną, czasem pojawiają się pod poprzednio ostatnią lub nawet jeszcze kilka aktualności niżej.

Pisze to tu zamiast w wątku dotyczącym błędów bo ciężko to jednoznacznie uznać za błąd ale jest coś nie tak i ktoś powinien się tym zająć.

 

Dlaczego mnie to denerwuje? Ponieważ nigdy nie wiem czy przeczytałem wszystkie a wręcz czasem okazuje się że kilka dni temu pojawiła się jakaś interesująca mnie aktualność o której nie wiedziałem bo nie pojawiała się jako nowa.

 

Przykład z dziś: najpierw najświeższe aktualności to były (podaję w kolejności od góry) “HTC nie chce aktualizować swoich telefonów z Windows Phone”, poniżej “Zapomnijcie o Windows 8.1 Update 2. Powitajcie Aktualizacyjne Wtorki” i poniżej “Rosyjski gang internetowy CyberVors przechwycił 1,2 miliarda danych logowania”.

Jakiś czas później dodatkowo na stronie głównej pojawiła się aktualność “Scala – pierwsze kroki cz.1” i wskoczyła ona między te o HTC i o aktualizacyjnych wtorkach (i tak jest teraz) zamiast na samą górę.

 

Gdy wchodzę na DP (zapewne robi tak większość) zaczynam od sprawdzenia jaka jest najnowsza aktualność i czy ją czytałem, jeśli ją już czytałem to od razu przechodzę do przeglądania najnowszych postów na forum.

A jeśli tej aktualności co jest na samej górze jeszcze nie czytałem to czytam ją, potem kolejną pod nią i tak po kolei aż dotrę do tej którą już wcześniej czytałem nie szukając już dalej.

 

W ten sposób przez powyżej opisany błąd zdarza się często że pomijam jakąś aktualność której nie czytałem ponieważ nagle pojawia się ona pod aktualnością która była już wcześniej i którą już czytałem.

Proszę o zajęcie się sprawą i zrobienie tak aby aktualności na stronie głównej pojawiały się według kolejności opublikowania ich na stronie głównej a nie w jakiejś dziwnej kolejności.

Odpowiedź prosta: “Scala” jest  wpisem z  bloga  i pojawia się z datą  (godziną) wysłania go na  serwer, a nie z czasem zatwierdzenia do  ukazania się na stronie głównej. Jeżeli  ktoś z redakcji lub współpracowników w  między czasie “popełnił” jakiegoś newsa to wpis blogowy pojawi się poniżej.

Owszem jest to proste wyjaśnienie i zresztą sam się tego domyślałem.

Nie zmienia to jednak faktu że jest to pewien problem dość denerwujący dla odwiedzających ten portal osób.

Dlatego nie prosiłem o wyjaśnienie a o zajęcie się tym i znalezienie rozwiązania.

Hej,

By nie przegapić żadnego z blogowych wpisów, może warto przeglądać je na stronie głównej bloga?

Pozdrawiam,

Dimatheus

OK, a co z opisanym błędem, ktoś się tym planuje zająć czy chowamy głowę w piasek jak MS i Google bo bug nie jest dostatecznie poważny?

 

Nie mam aż tyle czasu aby czytać wszystkie aktualności, wpisy na blogach i posty na forum, nawet nie wszystkie z tych na stronie głównej DP czytam tylko te które mnie zainteresują ale nie chcę przerzucać po kolei wszystkich podstron z aktualnościami niepewny czy czegoś istotnego nie przeoczyłem bo pojawiło się ot tak nagle gdzieś w środku.

 

 

To nie jest żaden  błąd ani  bug tylko normalne działanie skryptu na stronie.

A to  czy  zostanie to zmienione czy  nie,  zależy  od redakcji i żadne ponaglenia z twojej strony niczego  tutaj nie zmienią.

 

Proponuję skorzystać z czytnika RSS.

Panowie, nie szukam alternatywnego sposobu czytania newsów ani nie zamierzam bez sensu drążyć sprawy tylko chciałem zgłosić że od dawna jest problem którym admini strony powinni się zająć.

A jak podejdą do sprawy to już ich sprawa i będzie świadczyć o tym jak traktują odwiedzających ten portal ludzi.

 

IMHO kolego fiesta, to wydawało mi się że redakcja ma wpływ na adminów zajmujących się portalem i jeśli jest jakiś błąd który należy poprawić to przekazują to do nich z poleceniem poprawy.

Z mojej strony to wszystko bo jako zwykli userzy (zarówno czytacze tacy jak ja jak i moderatorzy) nic z tym nie zrobimy, chciałem tu zwrócić na to uwagę adminów zajmujących się portalem ponieważ nie znalazłem żadnego innego sposobu aby ich o tym poinformować.

Problem się powtarza i dotyczy nie tylko wpisów z blogów, również artykuły oznaczone jako “Aktualności” potrafią się ot tak nagle pojawić w środku pomiędzy innymi już wcześniej widniejącymi na stronie głównej.

W ciągu ostatniego tygodnia zauważyłem to zjawisko dwukrotnie (z dwoma artykułami typu Aktualności), choćby wczorajszy artykuł redakcyjny “Zawsze i wszędzie bez limitów – nowy Internet od Play” pojawił się nie wiem kiedy i dopiero dziś go zauważyłem choć wczoraj na DP siedziałem w zasadzie cały dzień.

 

I proszę nie pisać że to normalne działanie skryptu, skrypt może i działa tak jak został napisany ale jego założenia są błędne.

 

Nie będę już spamować w tej kwestii ale upraszam adminów portalu aby zajęli się tym.