Dziwne prędkosci łącza

Witam posiadam łącze o przepustowości 2MB/246kb. Problem pojawił się jakis czas temu. Mianowicie czasami mam 2MB a czasami prędkość spada do 512kb. Pomimo że nic nie jest ściągane ani robione na internecie.

Oto screeny o co mi chodzi :

652047518.th.png

Tutaj wszystko dobrze działa. Natomisat kilka godzin póżniej już jest tak :

652408379.th.png

652402978.th.png

Jak sami widzicie sprawdzałęm z kilku serwerów. Aby się upewnic zaczałem sciągac plik z dobreprogramy. rano jest to ok 250 KB/s natomiast podczas obrazków 2 i 3 prędkośc ta wachała się od 58-64 KB/s. Dzwonie do dostawcy on mówi że u nich żadnego problemu nie ma. No ale jak “zaproszę ich do domu” i akurat będzie 2 MB to co ?? powiedza że wszystko gra …

Jak więc im to udowodnic że cos jest nie tak ??.

Jest jakis program który rejestruje o jakiej godzinie jaka jest przepustowośc łącza cy jak ??

Jest to internet radowy Acces point.router po kablu komputer …

Jakis pomysł co to może by ć ?/ chyba nie wirus ??

Dodam że następnego dnia internet działa dobrze przez np 2 dni . Ale np przez ostatni weekend cały weekend było 512kb… więc raz jest tak a raz tak niezależne jest to od pory dnia.

CO robić ??

Łącze masz po kablu, czy przez wifi?

Jest to tak

Na dachu mam satelite przez którą radiowo łączę się z interneem. Po kablu kabel z anteny idzie do ACCES POINTA który rozdziela sygnał do mnie i do sąsiada. Do sasiada po kablu prosto do komputera idzie łącze o prędkości 512kb. Do mnie po kablu łącze idzie do routera. Z routera do komputera po kablu łącze idzie wprost do komputera.

moje łącze 2MB/256kb IP 192.168.11.193

łącze sasiada 512kb/256kb IP 192.168.11.194

IP routera 10.193.11.1

Ip acces pointa 192.168.11.192

Wszystko jest legalne i zostało podpięte przez dostawców internetu.

Zreszta sami zobaczcie co się dzieje

po napisaniu tego posta sprawdzam net jest 2 mega

652470085.th.png

8 minut pożniej sprawdzam jest 512 no jakas paranoja …

652478328.th.png

Radiówka z anteną paraboliczną, czyli zapewne (jak zwykle) byleco.

Daleko jest do bazy? (miejsca gdzie “wiszą” anteny WiFi providera)

Dali parabole, więc pewnie 2-3 km?

dali parabole bo internet od nich mam od 2005 wtedy był daleko teraz jest do niego jakies 300 metrów w zasadzie pytali czy chce zmienić na zwykła małaale antena taka mi nie przeszkadza dlatego zostawili. Co do problemów to nigdy ich nie było a zwłaszcza z prędkoscia …

Na 300 metrów parabola ???

OMG!

Nigdy w życiu tak się nie robi - to raz.

Dwa - zależy ile osób jest na nadajniku podpiętych

Trzy - jakie urządzenia pracują na bazie (oby microtik bo większa szansa, że będzie to działać).I zależy też, jaki system podziału łącza stosuje op.Tu nie ma cudów, łącze jest jedno i dużo go raczej nie ma i jest dzielone.Pytanie czy statycznie czy dynamicznie…

A poza tym powiedz, żeby zmienili parabolę na normalną antenę,