Dziwne problemy w Windows Vista

Witam,

Mam problem ze swoim systemem operacyjnym. Podczas pracy w zdarza sie czasem:

  • rozmycie się paska startu, ikony i otwarte programy są nadal w tym samym miejscu jednak graficznie jest on zupełnie nieczytelny

  • przestaje działać “prawy” przycisk, nie da się odświeżyć pulpitu, ani właczyć edycji rzadnego z plików

  • czasem zdarza się też, że żaden z folderów nie chce się otworzyć lub otwiera się jako wyszukiwarka plików

  • przeglądarka WWW (IE) nie otwiera stron lub otwiera maksmyalnie 2 karty w przegladarce

W/W czynności dzieją się zazwyczaj jednocześnie.

Jedynym sposobem w takim przypadku jest resetowanie systemu, co w całości przywraca go do normalnej pracy.

Zdaję sobie sprawę, że opisane wyżej nieprawidłowości wskazują na obecność wirusa, jednak oprócz nich nie występją rzadne niepokojące objawy. Używam Avasta 4.7 HE (zapoznałem się z Waszymi niepochlebnymi opiniami na jego temat pod Vistę).

Czy ktoś z Was spotkał się już z takimi nieprawidłościami jakie opisałem i może je zwalczył? Albo jeszcze lepiej odał (jeśli to jest to) nazwę wirusa i konkretnego antywirusa, jakim go zwalczył? Byłbym bardzo wdzięczny za pomocne informacje :)…

U mnie wystepuja tylko te 2 problemy :slight_smile: Zawsze dzieje sie tak gdy gram dluzszy czas w quake.Nie wydaje mi sie zeby to byl jakis wirus uzywam Kaspersy Internet Security’07 + Adaware

Mysle ze SP1 rozwiaze ten problem

Zeby wszystko wrocilo do normy wystarczy wcisnac ctrl+alt+delete nastepnie wyloguj sie i zaloguj ponownie:)

Lub ctrl+alt+delete menadzer zadan wylacz proces explorer nastepnie wlacz go ponownie

Ja zawsze wybieram 2-da opcje gdyz jest szybsza

Pozdrawiam

A właśnie kombinacji control + alt + delete blokuje sie także Menadzer Zadań. No właśnie tez liczę, że Service Pack rozwiąże te problemy.

tylko, że nie jest to powszechny problem

u siebie nie zauważyłem żadnych tego typu anomalii

btw. jaka wersja systemu i kiedy kupiona :?:

Vista Home Premium 32 bitowy, zainstalowany na nowy sprzęt, wszystko w marcu tego roku, oczywiście legalny. Przybliże sprzęt, choć nie on tu powinien być problemem:

Intel Core Duo 4300 1.80

1 GB ram Kingston

GeForce 7600 GS

Płyta Asusa dobierana pod procesor

I nie jest to komp z żadnych hipermarketowych wyprzedaży.

Problem z rozmywaniem się paska startu pojawił się najprędzej, co zauważyłem Vista bardzo nie lubi sie z Gadu-Gadu (bynajmniej u mnie).

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 21:02

I co do Visty to pobieram wszystkie aktualizacje…

Mam to samo tzn rozmywajacy sie pasek u mnie tylko restart pomaga [mam angielska wersje biznes]. czy ma ktos jakies rozwiazanie do tego problemu?.

Co do gg to umnie dzieje sie tak, ze raz na jakis czas gdy uruchamiam gg to tak jak by to bylo pierwsze uruchomnienie. tzn musze od nowa sie logowac

Dołączam sie do problemu:/ i jeszcze dodam, ze dodatkowo mam czasem taki błąd jak nie otwieranie się stronn www w explorerze. Moge otworzyc jedynie np 3 i nie wiecej, mimo ze pare minut wczesniej moglam ich otworzyć kilkanascie.

POMOCY bo ja juz szeewskiej pasji dostaje. system nie powinien w ten sposob pracować.

A ja mam viste business