Dziwne problemy z komputerem

Witam, od jakiegoś czasu zauważam dziwne zachowania na komputerze, wymienię kilka z nich:

  • dziś patrzę na pulpit, nowa ikona - Google Earth, którego pobrałem chyba na początku roku, a dziś się sam(?) zainstalował,
  • w dziennikach zdarzeń w ‘zabezpieczeniach’ podczas gdy komputer jest włączony, pojawiają się nowe wpisy ‘‘użytkownik pomyślnie zalogował się na koncie’’, ‘‘Przypisano specjalne uprawnienia do nowego logowania’’,
  • nie mogę odpalić programu CyberLink YouCam, pomimo, że startuje wraz z systemem (na pasku zadań jest w ukrytych ikonach odpalony, ale po wybraniu jakiejkolwiek opcji nie reaguje),
    - niedawno samowolnie poprzestawiały mi się w dość dziwny sposób ikony na pulpicie,
  • program do przywracania systemu zmodyfikował się sam (data modyfikacji zmieniła się sama jakiś czas temu, a program nie był włączany ani aktualizowany),
  • ostatnio w Chromie przy zielonej kłódeczce na niektórych stronach (w tym fb) zauważyłem wpis ‘‘Ta witryna dostarczyła nieprawidłowe informacje o certyfikacie, korzystając z protokołu  Certificate Transparency’’, a przy odpaleniu przeglądarki tuż po starcie systemu jest przez jakiś czas normalnie, że połączenie jest prywatne, potem się zmienia na powyższe,
  • na YT często po odpaleniu filmiku występuje błąd odtwarzania (pomaga odświeżenie strony),
  • ostatnio chcąc odpalić windows defender wyskakuje mi okienko, że program jest wyłączony (nie mogę go w żaden sposób włączyć),
  • nie mogę się zalogować do skype’a (wystąpił problem spowodowany ustawieniami programu Internet Explorer, aby go rozwiązać mam sprawdzić w opcjach internetowych IE, czy opcje TLS są włączone - dodam, że w IE żadna stronka nie chce się wczytać, więc to chyba jakiś problem po stronie IE)

Robiłem skany MBAM, avastem i adwcleaner - żaden program niczego nie znalazł.
Jeśli mam wrzucić logi to doradźcie program (FRST?), z góry dziękuję za pomoc!