Dziwne problemy z myszą?

Witam

Kupiłem mysz firmy A4Tech model : X-718F jakis czas temu. Jest to wersja optyczna ale pracuje na niej z rozdzielczościa standardowa. Mam dość nietypowy problem bo wskaźnik myszki co jakiś czas przesuwa się w górę monitoru a nastepnie w lewo. Niezaleznie w którym miejscu ja zostawię on (wskaźnik) i tak po pewnym czasie się przesunie. Kabelek sprawdzałem i nic za ten kabelek nie szarpie. Nie ma tez zadnych wibracji anie drgań. Z poprzednią myszką miałem podobny klopot ale nie potrafie znaleźc jak na razie rozwiazania. Przestawiłem biurko na druga stronę ale jest to samo.Dajcie znać jak cos wymyslicie. Thx from the mountain.

Sempron 2.4 512MB Ram, 280HDD,Radeon 9500Pro,Liteo-On SOHW1633S

A jaka masz podkładkę pod mysz?

Podłóż białą kartkę i zobacz czy dalej sam się przesuwa.

Kup sobie podkładkę pod mysz optyczną (najlepiej szarą lub czarną - ważne, by miała jednolity kolor). Koszt ok. 5 zł. Chociaż muszę przyznać, że mam taką podkładkę a mimo to kursor mojej myszy też czasami powolutku wędruje sobie po ekranie.

Myszy optyczne mają to do siebie ze jak torszke popracuja to zaczynają swirować. najlepiej tak jak wyzej napisane kupiś podkładke pod mysz opytczna, przeważnie jest to podkładka matowa, jednokolorowa, i mięka.

kursor zawsze bedzie zmieniał polożenie bo te myszy sa bardzo czułe na drgania + tak juz poprostu jest :smiley:

ja nie mam podkładki i mam optyczna bez przwodowa chodzi noramlnie bo blacie biorka. Ale na ławie nie bo sa płytki…

Mam dokładnie tak samo, blat biurka i cały czas kursor nie drgnie nawet o 1 pixel nawet jak w biurko puknę nogą ;] Najprawdopodobniej wina samej myszki, możesz zawszę do kumpla skoczyć i ją sprawdzić ;]

mozesz wylaczyc przyspieszenie sprzetowe…

pulpit-wlasciwosci-zaawansowane-rozwiazywanie problemow-suwak o jeden w lewo-powinno pomoc na fryktyczne ruchy myszy :slight_smile:

Czarną do optyka? Gdzieś słyszałem, chyba w KŚ, że nie można mieć czarnej podkłdki pod optyk mysz.

Włąsnie odkryłem że przy przestawianiu kolorów scrola to wskaźnik myszki zasuwa albo szybciej albo wolnij. I tak np. na czerwonym kolorze chodzi najszybciej a na wyłączonym(białym) normalnie. Nie m o czyms takim ani w instrukcji obsługi ani na pudełku. Nawet po podłożeniu kartki nic to nie daje. I co dalej ? Czy taka mysza posiada jakieś oprogramowanie albo bios ?