Dziwne problemy z systemem

Wczoraj w tym temacie opisałem problem z jednym z folderów ale dziś problemów z systemem i programami zaczęło przybywać. Pasek i menu start przeszły na coś co przypomina widok klasyczny i nie da się tego zmienić. Kaspersky zachowuje się jakby dostał salwę z całej burty - usługi nie startują, zgłasza uszkodzenie baz danych. Firefox z kolei przy próbie odpalenia wypluwa błąd “Aplikacja lub biblioteka DLL C:\Program Files\Mozilla Firefox\js3250.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT”. Nawet IE ma drobne problemy ale względnie działa… jeszcze. Pomyślałem więc że byćmoże te dziwne zachowania powoduje wirus lub inne ustrojstwo, wklejam więc ten oto log:

http://www.wklejto.pl/52802

znasz to?

Daj log z ComboFix

Tak

Combofix:

http://www.wklejto.pl/52908

Wklej do Notatnika:

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>

cfscript10uc2.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Wykonaj pełny skan Dr. Web CureIt

Dr. Web niczego nie znalazł, to samo Karspersky którego reanimowałem ale objawy nie zniknęły. Odzyskałem Firefoxa reinstalacją i podmianą dll, Kasperskiemu i Javie wystarczyła reinstalacja. Pasek startu nie działa poprawnie tylko ze skórką XP, Klasyczna i Royale działa normalnie i nie udało mi się tego naprawic ani podmianą dll ani całej Luny. Błędód wypluwanych przez Catalysty nie naprawia ich reinstalacja więc to pewnie też kwestia plku systemowego. Znikający folder na nie-systemowej partycji się naprawił, nie wiem co prawda czy to za sprawą Combofixa, CHKDSC czy HDD Regeneratora ale już jest z nim ok. Tak więc pozostają tylko usterki na partycji systemowej. Chwilowo komp przywróciłem do używalności jednak wygląda na to że pozostaje mi format ;/ Chyba że znasz jeszcze jakieś panaceum leczące niezidentyfikowane pliki systemowe w jakiś prosty sposób?

Pokaż log z: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

http://www.wklejto.pl/53307

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, w OTL kliknij na przycisk CleanUp

Zrobione. Na końcu OTL usunął sam siebie ale pewnie tak miało być. Objawy jednak nie zniknęły.