Dziwne problemy z Win XP

(Siodmyrejon) #1

Ojciec kolegi chciał przeinstalowa Win Xp lecz w połowie deinstalacji komputer się zawiesił i trzeba było go zresetowac. Iteraz mam jakby pół systemu (chyba). Ale nie w tym problem. Gdy go uruchamiam pierwsze co to wyskakuje błąd Floppy disk(s) fail (40) (może dlatego że nie jest podłączona stacja dyskietek. Naciskam klawisz F1 aby kontynuowac. Kontynułuje ale zaraz pojawia się błąd Unknow Flash Type ale idzie dalej.

Pojawiają sie opcje:

Microsoft Windows XP Professional

Microsoft Windows Xp Professional Setup

wybieram tę drugą ponieważ jak wybiore pierwszą to wyskakuje coś takiego:

\system32\hal.dll.

wybierając drugą opcje pojawia się niebieskie okno "Windows Setup"

pokazują się opcje

"Naciśnij [F2] aby... , Naciśnij [F6] aby..."

jak nie nacisne to coś się instaluje automatycznie, następnie pokazuje się okienko w krótym jest opcja "R" napraw. Więc wciskam R i pokazuje się czarny ekran i prosi mnie aby podac jaki system chce zainstalwoac (czy jakos tak) bo to po niemiecku ale tylko jedna cyfre mozna wpisac. Ale najśmieszniejsze jest to że to okienko pokazuje się czasami, najcześciej pojawiają się błędy na niebieskim tle np.

"Techniczna informacja:"

*** STOP: 0x00000007E (0xC0000005,................) podejrzewam że jest to związane z plikami wewnątrz rejestru Win XP.

Jak wcześniej pisałem. Gdy wybiore [F2] to prosi mnie o jakąś specjalną dyskietke z programem automatycznego przywrócenia systemu windows.

Jestem zdezorientwoany i nie wiem co mam robic. :?

(flaszer) #2

Najlepiej sformatuj partycję na której znajduje się ten nieszczęsny Windows (to zawsze pomaga :P). Oczywiście wcześniej możesz posłuzyć się jakąś dystrybucją linuksa w wersji liveCD aby zbuckupować dane. Następnie zainstaluj system ponownie. Jeśli problem będzię się powtarzał (mam na myśli komputer będzie się nadal resetował w czasie instalacji), może to oznaczać właściwie wszystko: począwszy od walniętej płytki z systemem po problemy z zasilaczem/płytą głowną.

(Siodmyrejon) #3

ale jak wkładam płytke z windowsem to robi sie to samo, Pokazuje się okno Windows Setup i dalej błędy typu 0x00000024............

(Agatonster) #4

siodmyrejon1 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.