Dziwne problemy z Windows XP

(Qhuertez) #1

Cześć. Około 2dni temu zainstalowałem na mój zabytek XP-ka. Wszystko ładnie , tylko we wszystkim jest problem. M.in z WU - wyłączyłem , jak i w usługach a w Procesach pojawia się  jakby pobierał aktualizacje ( cały czas…) , w niektórych grach mam Ogromny spadek FPS (np. w AC 1 2fps , gdzie zwykle mam 15-24 )a  przeglądarki tną się jak szalone.

APU: AMD E-240 @ 1x1,5ghz z Karta AMD Radeon HD 6310 @ 512MB

RAM: 2GB

(mortul) #2

Pobierz wszystkie łatki z WU, zainstaluj i powinno grać.

(Qhuertez) #3

Robiłem to. Ale z czasem co raz gorzej chodzi… Chyba pójdę na łatwiznę i wrócę na Windows 10 lub windows 7

(highman) #4

update dla xp jest juz juz dawno wyłączone…w sieci jest nieoficjalny  servis pack z poprawkami badaj do 2014 roku

(Qhuertez) #5

Niby nie ma , ale są aktualizacje nieoficjalne :v. Tylko troche to dziwne - podczas grania zauważyłem 15 procesów WU

@Edit aby nie zakładać nowego tematu to tu się zapytam (Jeżeli przeszkadza , założę nowy w innym dziale…). Są jakieś różnice w wydajności windows 10 a windows 7 ?

(highman) #6

na poczatku koniecznie wyłacz w usługach win update !!! to własnie ta usługa jest odpowiedzialna za te procesy …po prostu bezskutecznie szuka. poprawek  i zamula system .siódemka to jest dobry system jezeli masz mozliwosci to zainstaluj

(Qhuertez) #7

Zainstaluję 7 , akurat mam powycinany w ntlite.  a co do usług - cały czas piszę , że wyłączyłem :slight_smile: Ale gdzieś mieć temat. Do zamknięcia

(highman) #8

instalowałem kilka tygodni temu legalny xp.pojawił sie problem z aktywacją…okazuje sie ze  usługi aktywacji też sa wyłączone

(Assassin Z Gothica) #9

Nie są. Kilka dni temu instalowałem XP i został aktywowany.

(Bogdan_G) #10

Mogłeś powycinać windows 7 w ntlite. Mogłeś wykastrować w nlite XP i nawet legalny, to już modyfikacja i masz “dziwne problemy z windows”. Takie “kadłubki” wcale nie są lżejsze. Raz, że niestabilne, a dwa, to męczarnia używać.

(mortul) #11

Aktualizacje dla XP są dalej tyle że od dnia wsparcia nie ma nowych ale stare można spokojnie dociągnąć, nieoficjalny SP4 jest dla XP EN więc może coś pójść nie tak z wersją PL.

(szyszek2121) #12

W takim razie pobierze SP3 po polsku… w czym problem ?

(mortul) #13

w niczym drogi panie :slight_smile: