Dziwne problemy z Windows XP

Cześć. Około 2dni temu zainstalowałem na mój zabytek XP-ka. Wszystko ładnie , tylko we wszystkim jest problem. M.in z WU - wyłączyłem , jak i w usługach a w Procesach pojawia się  jakby pobierał aktualizacje ( cały czas…) , w niektórych grach mam Ogromny spadek FPS (np. w AC 1 2fps , gdzie zwykle mam 15-24 )a  przeglądarki tną się jak szalone.

 

APU: AMD E-240 @ 1x1,5ghz z Karta AMD Radeon HD 6310 @ 512MB

RAM: 2GB

OS: Windows XP 32Bit

Pobierz wszystkie łatki z WU, zainstaluj i powinno grać.

Robiłem to. Ale z czasem co raz gorzej chodzi… Chyba pójdę na łatwiznę i wrócę na Windows 10 lub windows 7

 

update dla xp jest juz juz dawno wyłączone…w sieci jest nieoficjalny  servis pack z poprawkami badaj do 2014 roku

Niby nie ma , ale są aktualizacje nieoficjalne :v. Tylko troche to dziwne - podczas grania zauważyłem 15 procesów WU

 

@Edit aby nie zakładać nowego tematu to tu się zapytam (Jeżeli przeszkadza , założę nowy w innym dziale…). Są jakieś różnice w wydajności windows 10 a windows 7 ?

 na poczatku koniecznie wyłacz w usługach win update !!! to własnie ta usługa jest odpowiedzialna za te procesy …po prostu bezskutecznie szuka. poprawek  i zamula system .siódemka to jest dobry system jezeli masz mozliwosci to zainstaluj

Zainstaluję 7 , akurat mam powycinany w ntlite.  a co do usług - cały czas piszę , że wyłączyłem :slight_smile: Ale gdzieś mieć temat. Do zamknięcia

instalowałem kilka tygodni temu legalny xp.pojawił sie problem z aktywacją…okazuje sie ze  usługi aktywacji też sa wyłączone

Nie są. Kilka dni temu instalowałem XP i został aktywowany.

Mogłeś powycinać windows 7 w ntlite. Mogłeś wykastrować w nlite XP i nawet legalny, to już modyfikacja i masz “dziwne problemy z windows”. Takie “kadłubki” wcale nie są lżejsze. Raz, że niestabilne, a dwa, to męczarnia używać.

 

 

Aktualizacje dla XP są dalej tyle że od dnia wsparcia nie ma nowych ale stare można spokojnie dociągnąć, nieoficjalny SP4 jest dla XP EN więc może coś pójść nie tak z wersją PL.

W takim razie pobierze SP3 po polsku… w czym problem ?

w niczym drogi panie :slight_smile: