Dziwne problemy ze skanerami


(betmariss) #1

Niedawno aktualizowałam sobie Malwarebytes i przeczytałam w komentarzach, że ten program już nie jest taki dobry jak dawniej. Ktoś podał nawet link do rankingu skanerów antywirusowych. U mnie Malwarebytes od dawna niczego nie znajdował podczas skanowania, więc pomyślałam sobie, że może dla odmiany wypróbuję jakiś inny skaner. Najwyższą pozycję w rankingu zajmował m.in. Trend Micro HouseCall, więc go sobie zainstalowałam. Po uruchomieniu zdziwiło mnie ułomne okienko z ledwo widocznym komunikatem “Ta zawartość nie może zostać wyświetlona…”: https://i.imgur.com/wPopSWq.png. No ale nic to, uruchomiłam custom scan, w którym zaznaczyłam tylko partycję C. Po 10 godzinach postęp skanowania wynosił 50% :open_mouth: , więc w końcu zrezygnowałam. Postanowiłam sprawdzić inny skaner zajmujący wysokie miejsce w rankingu, czyli Arcabit Skaner Online i tu ku mojemu zdumieniu całe skanowanie (nie było żadnych opcji do wyboru) trwało jakieś pół minuty, po czym skaner stwierdził brak zagrożeń :open_mouth: Teraz nie wiem, co o tym myśleć. Jeden skanuje w nieskończoność, a drugi zdecydowanie za krótko. Czy to oznacza, że coś jest nie tak z moim systemem? I jak mam to sprawdzić? Nie zauważyłam żadnych problemów ani z szybkością ani z czymkolwiek innym. Menadżer nie pokazuje żadnych obcych procesów, nie gnębią mnie żadne reklamy ani inne błędy. Zaktualizowany Malwarebytes niczego nie pokazuje i działa normalnie.
OS: Win 7 x 64
CPU: i3
RAM: 4 GB


(pocolog) #2

Zostań przy Malwarebyte. Niestety hipochondrię ciężko się leczy :laughing:


(betmariss) #3

No ale czego tak dziwnie się te skanery u mnie zachowują? A niby miały być takie super…


(pocolog) #4

Ciężko powiedzieć, nie znam tego oprogramowania, ani nie wiem skąd je pobrałaś.
Przy rozsądnym korzystaniu z komputera, a widzę, że jesteś na tym punkcie wyczulona, nie powinnaś nic niemiłego złapać.
Mój komputer osobisty ostatni raz antywirusa widział lata temu i nic się nie dzieje. Oczywiście dla spokoju można przeskanować kompa raz na miesiąc :wink:


(betmariss) #5

Tu jest ten ranking: https://avlab.pl/test-bezplatnych-skanerow-antywirusowych - w pliku PDF są bardziej szczegółowe dane


(krystian3w) #6

Ten typ tak ma, podobnie jak kopia z inną etykietą http://mks-vir.pl/skaner-online.html (ten to nawet nie daje się poprawnie u mnie uruchomić).