Dziwne przesuwanie okien w windows xp

Mam taki probem gdy przesuwam oknami to przesuwa mi się tylko taka ramka przerywana linia , a gdy puszcze to okno przestawia się na te miejsce , po restarcie komputera przesuwanie okien było normalne , ale czasem coś jest nie tak , w czym problem w sterownikach ,prosze o pomoc :frowning:

Witaj. Na początek spróbuj wykonać niezbyt skomplikowaną procedurę:

  1. Kliknij prawym klawiszem myszy na ikonę MÓJ KOMPUTER i wybierz z listy WŁAŚCIWOŚCI ==> ZAAWANSOWANE. Teraz w pozycji “Wydajność” wybierz USTAWIENIA.

  2. Gdy wyświetli się okienko “Opcje wydajności” zaznacz pierwszą od góry pozycję, czyli “Niech system Windows wybierze optymalne ustawienia” i zatwierdź wszystko klikając ZASTOSUJ ==> OK.

Jeśli przyczyną twojego problemu było właśnie oszczędne skonfigurowanie systemu, powinno wszystko śmigać. Jeżeli nie to spróbuj przywrócić system (o ile masz punkty przywracania).

To z całą pewnością nie jest wina sprzętu i tu Cię uspokajam. Odp. czy pomogło…

Pozdro

Krzysiek

sprawdziłem ,miałem wszystko zaznaczone ,chciałem zobaczyc co się stanie gdy odznacze ( pokaż zawartość okna podczas przesuwania) i okazało ze jak to odznaczyłem to tak samo jaki ja miałem problem , ale czasem mi się tak robi jak włącze komputer ,ale gdy zrestartuje ponownie to działa normalnie ,co powoduje ze to się samo (ta opcja) wyłancza

:frowning:

No to moim zdaniem zostaje format partycji systemowej, a jeśli sytuacja po instalacji nowego systemu się powtórzy to spróbuj ściągnąć nowe stery do grafiki i chipsetu, chociaż wątpię żeby to miało coś wspólnego z takim zachowaniem się Windowsa.

Pozdrawiam

Krzych

zrobiłem format ,ale jakoś to mi sie powturzyło co mam zrobić żeby tak już się nie działo

Spróbuj jeszcze tego:

PULPIT ==> PRAWY KLIK ==> WŁAŚCIWOŚCI ==> Zakładka WYGLĄD ==> EFEKTY ==> POKAŻ ZAWARTOŚĆ OKNA PODCZAS PRZECIĄGANIA <== zaznacz to i kliknij ==> OK.

Pozdro

Krzych