Dziwne przycięcia

Witam!
Przy premierze RDR2 postanowiłem postawić nowy i świeży system. Sformatowałem partycje C (dysk SSD) i przy samej instalacji pojawił się problem:
“Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR, w systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT”
Ale udało mi się z pomocą internetu ustawić wszystko i system stoi.
Zainstalowałem wszystkie najnowsze sterowniki ze strony producenta płyty i wszystko działa.
Jednak zdarza się bardzo rzadko, raz na kilka godzin taki jakby “freez”. Kursor się nie rusza, jesli gra muzyka to jej sekundowy kawałek się zapętla tworząc nieznośny dźwięk i wyraźnie słychać pracę drugiego dysku klasycznego HDD. Raz się również zdarzyło iż monitor wyświetlił na sekundę, może dwie - czerń.
Powiedzcie mi jak rozpocząć diagnostykę, może spotkaliście się z podobną sytuacją?

Objaw freeza niestety kilka części daje.
Najpierw sprawdź stan obydwu dysków HD Tune. Zakładki Health i skan.
Sprawdź temperatury np HWinfo.
Podaj wszystkie podzespoły + dokładny model zasilacza.

HDTune_Benchmark_ST1000DM010-2EP102 HDTune_Health_ST1000DM010-2EP102
A zaraz ogarnę model zasilacza

Hmmm, dosyć ciekawa sprawa. O ile krzywa prędkości jest OK, o tyle dysk ma ogromną ilość błędów odczytu danych - 01 i 07. Jak dla mnie to podmieniłbym to sprawdzić .

Można również spróbować z wymianą kabelka sata.

Hej,

Generalnie to dysk od Seagate-a, czyli inaczej zapisuje dane RAW w przypadku parametrów błędu odczytu. Tym bym się w ogóle nie przejmował. Ale autor tematu nie pokazał wszystkich atrybutów (pasek do przewinięcia danych w dół). Trzeba by to uzupełnić. W ogóle pokaż też na screenie zakładkę Info. Możesz też wykonać skan z zakładki Error Scan.

  • A jakiego antywirusa korzystasz?
  • Czy w ustawieniach zasilania masz zaznaczone zezwolenie na usypianie dysku twardego?

Pozdrawiam,
Dimatheus