Dziwne przycinki podczas grania, oglądania Youtube

Witam serdecznie,

Mam myślę, nie mały problem.
Zauważyłem, że grając w gry np. w CS:GO nawet na niskich detalach co jakiś czas przycina mi się gra na 1 / 2 s - bynajmniej takie mam odczucie, że na tyle.
Zauważam, że w tym samym momencie spadają mi klatki z np. 90 na 50.
Albo kończy się to tak, że myszka mi się zacina, albo klawiatura reaguje jakbym miał ciągle wciśnięty klawisz ten, który uprzednio trzymałem nie reagując przy tym na inne klawisze utrzymuje się to przez moment trwania zacinki.
Dziwi mnie to, że mimo dobrej karty graficznej, ssd, nie słabego procesora (nie podkręconego) moje klatki w tej grze utrzymują się na poziomie 150 - 80 / 90.
Nie wiem w czym tkwi problem, system wgrany na nowo, aktualnie win 7. Sterowniki aktualne, dysk zdefragmentowany.
Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Pełna specyfikacja:
Asrock 970 pro3 r2.0
Nvidia GTX 1060 3GB
Fx-6100 3,3 GHz
2x 4 GB 1866 MHz
500 W Vero L1

Jak wygląda sprawa z temperaturami / czyszczeniem komputera z kurzu ?

Komputer wyczyszczony od środka razem z filtrami, temperatury w stanie spoczynki CPU 48 st. (Speed Fan 4.52). Podczas grania 56 - 62 st.
Grafika spoczynek 47 C, granie około 53.
Przed chwilą przy próbie odpalenia Speed Fana komputer się zaciął doszczętnie i musiałem zrobić restart…

masz tylko dysk ssd?
czy na również HDD na którym masz np. wgranego CS’a

Tylko SSD, miałem przed formatem 500 pod SATA3 podłączonego, to samo.

użyj HW monitor bo speed fan to jest ówno i strasznie przekłamuje
podejrzewam throthling przez niechłodzoną sekcje zasilania

Nie jestem fachowcem w tych sprawach, ale jako że aktualnie jestem w trakcie poszukiwań zasilacza, to rzuciło mi się w oczy, że jak na dość mocny zestaw jaki posiadasz Twoj zasilacz wydaje się być raczej słaby. Sama grafika potrzebuje chyba ze 400W. Na pewno wystarcza mocy na wszystko?

Ten zestaw w grach może przekraczać co najwyżej 200W użycia prądu, nie wiem skąd wartości 400W.

Jak pisałem fachowcem nie jestem i być może się wygłupiłem. Dane wziąłem ze strony producenta.

Sam mam kompa słabszego, bo Phenom X4 965 na GTX660 i wszyscy mnie straszą, żebym zasilacza słabszego niż 500W w to nie wkładał.

Dziekuje wszystkim za sugestie. Wroce do domu to sprawdze odnosnie throthlingu, jutro bede mial dostep do Radeona hd 7950 twin frozr 3 zobacze jak sie bedzie zachowywała ta karta.

Witam sprawdziłem kartę R7950 Twin Frozr 3 3GB DDR5 384 bit i w sumie nic się nie zmieniło.
Zamieszczam kilka screenów. Nie zależnie czy ustawienia wysokie/niskie klatki drastycznie spadają w różnych momentach.
Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/0Bz43W6qDuGZELXJFM0FKeFhrLUU?usp=sharing
Bardzo proszę o podpowiedzi, pomoc co to może być, może ram, dysk, używam zamiast monitora telewizora, 23 cale na hdmi.

zainstaluj msi afterburen i skonfiguruj osd potem nagraj filmik jak grasz w csa np frapsem lub właśnie msi afterburenr też ma taką funkcje

Witam ponownie, jeśli ktoś się zna zrobiłem testy OCCT linki do screenów poniżej:
OCCT Linpack: https://drive.google.com/open?id=0Bz43W6qDuGZEN2V4SkJFVFFKZFk

OCCT GPU: https://drive.google.com/open?id=0Bz43W6qDuGZEQTRIeFZWODJBSlE

OCCT Power Supply: https://drive.google.com/open?id=0Bz43W6qDuGZEcEtDYWxzUG9wTzA

@anon49724421 Już próbowałem, ale myślę, że wykresy podane wyżej dają lepsze rezultaty.

masz straszne wachania napięć a CPU throthluje mimo temp max 65C co jest mocno podejrzane
masz miernik w domu?
włącz ponownie OCCT power suply i sprawdź napięcia 12v i 5 V na molexie i PCI-E możliwe że zasilacz pada Vero nie było jakimś super zasilaczem
druga sprawa jest taka że włączyłeś te testy tylko na 6min max a powinien chodzić min pół godziny więc włącz na pół godziny wtedy daj screeny
na cpu linpak widać jak spadło napięcie cpu jak włączył się test także podejrzane zasilacz lub płyta
dodatkowo podczas testu linpack musisz sprawdzić temperaturę sekcji zasilania
https://drive.google.com/open?id=0B_60igXpdSqdSWtDQk9LclQ5V2c
niebieskimi palcami jak jest mocno cieple to nie dobrze ale najważniejsze jest czerwone
nie powinieneś dotykać tego palcami bo możesz zrobić zwarcie zadbaj o suche palce jak nie będziesz mógł wytrzymać 5s tzn że ma ponad 80C a to źle i dziwi mnie że occt nie podaje tej temperatury

zainstaluj HWmonitor on musi ci pokazać temperaturę sekcji podaj screena po 30min cpu linpack

Aktualnie sie przeprowadzam. Testy jak piszesz zrobię dzis wieczór albo jutro po 16.
Aha i sprawdzalem juz nie raz palcem temperaturę sekcji zadilania i max 2sec wytrzymalem.

no to zostaje jeszcze ewentualny test zasilacza to sekcja się przegrzewa
zasada czytana jak nie trzymacz 5s to koło 80C a ty wytrzymujesz 2s więc to 100C jest na pewno a przy 6350 i niechłodzonej sekcji zasilania to jest pewne
wyjścia masz 2 kupienie dobrej pasty termo przewodzącej mogę ci polecić ARCTIC SILVER Ceramique 2 za 15zł do tego miedziane radiatorki do kupienia na allegro (naklejasz na te czerwone z foto które wysłałem) i dbasz o dobrze wentylowaną budę
2 wciągają jeden wyciagą (tak uniwersalnie)
jeszcze pytanie jakie chłodzenie masz na tym fx-ie
a drugie wyjscię to kupno lepszej płyty lub przejscie na nowsze cpu

Mam boxowe niestety a paste dalem CoolerMaster v1 ic value. Wlasnie podejrzewam ze wymiana mobo by pomogła na taka z radiatorami na sekcji zasilania.

jesteś pewny że nadal chcesz się pakować w tego fxa
jeśli grasz tylko w csgo
to kupujesz pentium g4560 2r/4w
płytę na h110 z najnowszym biosem
4gb ddr4 2400mhz (jeśli grasz w inne gry bardziej wymagające dopłać do 8gb ram w 2 kościach)
ten pentium da ci jakieś 180-200fps w cs-e ogólnie jest o jakieś 40% wydajniejszy w grach a zużywa 2/3 prądu co fx
to co masz możesz sprzedać 350zł jeśli dołożysz te miedziane radiatorki żeby ktos inny nie miał problemu takie radiatorki to 15zł za 10-15szt.

Rozwaze ta opcje. W sumie to lol, cs, 7 days to die, gta v itp. Wieczorem lub jutro przekalkuluje sobie to wszystko bo wtedy mobo dochodzi itp.