Dziwne pykanie z głośników windows 8

Witam mam dziwny problem co jakiś czas słyszę dziwne pykanie z głośników podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów na internecie, nie jest ono cykliczne i pojawia się różnie. Wcześniej jak miałem zainstalowany windows 7 wszystko było oki, jednak ostatnio zainstalowałem 8.1 i problem się pojawił. Myślałem, że to karta dźwiękowa miałem starą creative audigy 2 wymieniałem na creative sound blaster Z, ale problem pozostał nie jest on uciążliwy ale troszkę mnie denerwuje jak słucham muzyki a tu co jakiś czas coś mi pyka.

Dodam, że wymieniłem ostatnio też dysk twardy na Seagate 1TB.

 

Instalowałeś sterownik karty dźwiękowej pod odpowiedni system?

tak sterowniki pobrałem ze strony creative pod windows 8.1

Czyli trzeszczy na jednej i drugiej karcie dźwiękowej?

tak trzeszczy na wcześniejszej i na tej, ale jak miałem windows 7 to tak się nie działo dopiero jak zainstalowałem windows 8, trzeszczenie nie jest cykliczne i pojawia się najczęściej jak słucham muzyki.

Spróbuj odinstalować aktualne sterowniki i zainstalować pod win7.

jak miałem wcześniejszą kartę dźwiękową to miałem te same stery pod windows 7 i potem te same pod windows 8 i problem był pod windows 8 widocznie coś nie współgra 

Próbowałeś może podpiąć inne słuchawki bądź głośniki ?

Czy trzeszczy w całym systemie, czy na youtube i np w winampie? Spróbuj zamienić odtwarzanie dźwięku na alternatywne a przeglądarkę na inną.

Jednostkę masz uziemioną?

Co z kartą zintegrowaną? Jest, próbowałeś przełączać lub wyłączyć ją?

Czy menager urządzeń widzi poprawnie zainstalowaną kartę?

 

z innego forum:

Moze sie zdarzyc, ze w opcjach glosnosci masz ustawiona opcje AUX i nie jest ona wyciszona. W niektorych przypadkach (takich jak u mnie) jesli jest wlaczona moze powodowac szumy i niepozadane zaklocenia, dlatego jesli nie masz jej w opcjach glosnosci to wejdz w opcje>wlasciwosci>odtwarzanie i zaznacz AUX a nastepnie sprawdz czy jest wyciszona (bo powinna byc).

Jeśli nic nie robię to nie trzeszczy, trzeszczy podczas słuchania muzyki ogladania filmów na youtube jak i przez allplayer, trzeszczenie nie jest cały czas i pojawia się losowo nieraz często nieraz bardzo rzadko w grach sie za to nie pojawia.

Tak jednostka jest uziemiona (gniazdko z bolcem)

Mam kartę zintegrowaną Realtek, wcześniej była włączona, ale później ją wyłączyłem bo myślałem, że to przez to, ale jednak nie problem pozostał.

Tak widzi poprawnie.

 

Ja w ogóle nie mam tej opcji jak AUX 

Sam już nie wiem, trzaskanie wychodzi najprawdopodobniej podczas obciążenia procesora CPU lub GPU. Co to w ogóle za komputer, jaka płyta i jaki proc?

Trzeba poszukać zdaje się alternatywnych sterowników.

 

http://windows7forum.pl/sound-blaster-x-fi-gamer-piski-i-trzeszczenie-w-glosnikach-rozwiazany-9525-t

Też tak podejrzewałem że to może być związek z obciążeniem, ale jak go bardzo obciążam, gdy renderuje film i słucham muzyki to pojawiają się trzaski ale bardzo rzadko. Być może to sterowniki bo w koncu na windows 7 było oki nie wiem sam.

 

mam płyte główna gigabyte GA-EP45-DS3R

ram 8 GB

procesor 4 rdzenie core2quard Q9550