Dziwne pykanie z głośników windows 8


(Hubert P2) #1

Witam mam dziwny problem co jakiś czas słyszę dziwne pykanie z głośników podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów na internecie, nie jest ono cykliczne i pojawia się różnie. Wcześniej jak miałem zainstalowany windows 7 wszystko było oki, jednak ostatnio zainstalowałem 8.1 i problem się pojawił. Myślałem, że to karta dźwiękowa miałem starą creative audigy 2 wymieniałem na creative sound blaster Z, ale problem pozostał nie jest on uciążliwy ale troszkę mnie denerwuje jak słucham muzyki a tu co jakiś czas coś mi pyka.

Dodam, że wymieniłem ostatnio też dysk twardy na Seagate 1TB.

 


(dark__jedi) #2

Instalowałeś sterownik karty dźwiękowej pod odpowiedni system?


(Hubert P2) #3

tak sterowniki pobrałem ze strony creative pod windows 8.1


(dark__jedi) #4

Czyli trzeszczy na jednej i drugiej karcie dźwiękowej?


(Hubert P2) #5

tak trzeszczy na wcześniejszej i na tej, ale jak miałem windows 7 to tak się nie działo dopiero jak zainstalowałem windows 8, trzeszczenie nie jest cykliczne i pojawia się najczęściej jak słucham muzyki.


(dark__jedi) #6

Spróbuj odinstalować aktualne sterowniki i zainstalować pod win7.


(Hubert P2) #7

jak miałem wcześniejszą kartę dźwiękową to miałem te same stery pod windows 7 i potem te same pod windows 8 i problem był pod windows 8 widocznie coś nie współgra 


(nerotestero) #8

Próbowałeś może podpiąć inne słuchawki bądź głośniki ?


(dark__jedi) #9

Czy trzeszczy w całym systemie, czy na youtube i np w winampie? Spróbuj zamienić odtwarzanie dźwięku na alternatywne a przeglądarkę na inną.

Jednostkę masz uziemioną?

Co z kartą zintegrowaną? Jest, próbowałeś przełączać lub wyłączyć ją?

Czy menager urządzeń widzi poprawnie zainstalowaną kartę?

 

z innego forum:

Moze sie zdarzyc, ze w opcjach glosnosci masz ustawiona opcje AUX i nie jest ona wyciszona. W niektorych przypadkach (takich jak u mnie) jesli jest wlaczona moze powodowac szumy i niepozadane zaklocenia, dlatego jesli nie masz jej w opcjach glosnosci to wejdz w opcje>wlasciwosci>odtwarzanie i zaznacz AUX a nastepnie sprawdz czy jest wyciszona (bo powinna byc).


(Hubert P2) #10

Jeśli nic nie robię to nie trzeszczy, trzeszczy podczas słuchania muzyki ogladania filmów na youtube jak i przez allplayer, trzeszczenie nie jest cały czas i pojawia się losowo nieraz często nieraz bardzo rzadko w grach sie za to nie pojawia.

Tak jednostka jest uziemiona (gniazdko z bolcem)

Mam kartę zintegrowaną Realtek, wcześniej była włączona, ale później ją wyłączyłem bo myślałem, że to przez to, ale jednak nie problem pozostał.

Tak widzi poprawnie.

 

Ja w ogóle nie mam tej opcji jak AUX 


(dark__jedi) #11

Sam już nie wiem, trzaskanie wychodzi najprawdopodobniej podczas obciążenia procesora CPU lub GPU. Co to w ogóle za komputer, jaka płyta i jaki proc?

Trzeba poszukać zdaje się alternatywnych sterowników.

 

http://windows7forum.pl/sound-blaster-x-fi-gamer-piski-i-trzeszczenie-w-glosnikach-rozwiazany-9525-t


(Hubert P2) #12

Też tak podejrzewałem że to może być związek z obciążeniem, ale jak go bardzo obciążam, gdy renderuje film i słucham muzyki to pojawiają się trzaski ale bardzo rzadko. Być może to sterowniki bo w koncu na windows 7 było oki nie wiem sam.

 

mam płyte główna gigabyte GA-EP45-DS3R

ram 8 GB

procesor 4 rdzenie core2quard Q9550