Dziwne reklamy na dobreprogramy.pl

Jakiś cyrk z tymi reklamami rodem z USA , swoją drogą po wyłączeniu uBlock’a akurat te reklamy znikają ,natomiast pojawiają się rodzime ,nie łapie tego ,jeszcze wczoraj myślałem o ewentualnej infekcji ,odbyło się permanentne usunięcie wszystkich dodatków z Opery ,odinstalowanie  przeglądarki  Geek Uninstaller’em ,w ruch poszedł adwCleaner ,JRT ,pełne skanowanie MBAM ,a na koniec jeszcze ESET online skaner ,w sumie zajęło to trochę czasu ,niestety ,programy niczego nie znalazły ,pobrałem Opere zainstalowałem dodatki i problem wrócił ,nie jestem specjalistą ,wnioskując jednak z komentarzy przedmówców mamy tu  albo  problem z Chromium albo z serwerami DP ,na których panoszy  się to dziadostwo ,jak pisałem wcześniej w przypadku Liska po włączeniu  w uBlock  wszystkich  filtrów z zakładek   :uBlock’a/Reklamy/Prywatność/Domeny ze złośliwym oprogramowaniem/Wielofunkcyjne +Polskie filtry , problem nie występuje, niestety  przypadku Opery te same filtry nie spełniają swojego zadania.

 

Wykrywanym blokerem powodującym serwowanie tego syfu z Walmarta jest Ghostery + wbudowany bloker w  przeglądarkę Opera (być może jakiś jeszcze) . 

Na Operze (aktywny Ad Muncher) Adguard+Ghostery - Operowy bloker wyłączony dla dp.pl  >> strona dopreprogramy.pl dodana do  Białej Listy w Ghostery ;) > Adguard bez zmian iwłączony > i nie ma tego syfu z Walmarta :wink:

Mi na tworzeniu tego tematu nie zależało na dyskusji na temat blockerów tylko na temat samej tematyki reklam. Są w Polsce bezsensowne i powinno się je zmienić.

 

@sajmon17099

 

Każdy do tematu dodał to co zauważył…

Akurat wymieniłem jedną z największych wad Rev Defendera - nie dość że reklamy nie pasują do regionu to i tak są blokowane. To inaczej - zakładając ten temat chciałem po prostu zauważyć, że cały mechanizm działania Rev Defendera jest błędny, da się go blokować z łatwością a reklamy kompletnie nie pasują. Po co mi reklamy Walmartu w Polsce?

A kto to wie ?

Testowany jest mechanizm, reklamy prawdopodobnie kiedyś tam będą goelokalizowane i personalizowanie…

OK, ale sam mechanizm i tak jest bezużyteczny skoro można go łatwo zablokować.

Skrypt albo jest płatny, albo miał/ma być płatny i w teorii miał/ma być nieblokowalny :smiley:

Przypomina mi to coś na wzór pierwszych zabezpieczeń antypirackich :wink:

 

Reklamy są jakie są bo pewnie nikt u nich usług nie wykupuje i do wyboru pewnie jest wallmart albo powiększanie penisa itp.

Wystarczy że zostanie poprawiony silnik chroma i już będą mieli po interesie, bo to obecnie jest bazuje na błędach po prostu na błędach.

 

Obsługa websocketów to nie błąd :stuck_out_tongue: A że ktoś nie umie zapytania zablokować to jego problem :wink:

Cześć,

 

Nie czytałem całego tematu, ale dla osób borykających się z nowymi reklamami na DP - są one dostarczane przez WebSockety, więc zwykł uBlock Origin ich nie zablokuje, bo moduł od WebSocketów jest teraz osobnym dodatkiem. Wystarczy zainstalowaćuBlock Origin WebSocket i reklamy znikną :wink:

 

Pozdro.

Mi sam uBlock Origin blokuje wszystko.

Dodałem taką regułę do ABP i po kłopocie.

@@||bulletproofserving.com$domain=dobreprogramy.pl

 

W przypadku Opery ,pomogło coś innego ,jak pisałem wcześniej mam uBlock + Ghostery ,z aktualnymi filtrami ,swoją drogą zawsze pierwsze co robię po uruchomieniu przeglądarki to podgląd filtrów i ewentualna aktualizacja ,kombinowałem i z filtrami i z Javą ,efekty były marne ,pomogła dopiero zmiana ustawienia  Delay Agnostic AEC in WebRTC  w Opera Flags.  Swoją drogą ,wcześniej klikłem raz na reklamę Walmart ,nigdy tego nie robię ,pomijając nawet fakt że praktycznie reklam nie widuje ,i jaki był efekt? ,MBAM pro ,z automatu zablokował stronę ostrzegając przed Malware.Jak więc widać nie są to zwyczajne reklamy  ,tak na marginesie takie akcje tylko psują opinię Dobrych… ,później ludzie się dziwią gdy program chroniący kompa blokuje dostęp do strony ,przykra sprawa. 

Polecam korzystać z Opery 37. Bardzo dobrze blokuje reklamy na tym portalu.

Jak reklamy, to nie za darmo! Właściciele portalu DP chcą mieć zysku po pachy, a użytkownicy, to nico pod rygorem agenta?

A co! - Lajkujcie  http://www.dobreprogramy.pl/Dodaj-przycisk-Komentuj-reklame-pod-reklama,BugTracker,73243.html

 

Hajsu nie brakuje im a mimo tego ciągle szukają co raz bardziej wyrafinowanych metod zarobku.

A wystarczyło by, że byli by fair do ludzi jak za dawnych lat.