Dziwne reklamy na dobreprogramy.pl

Witam, pewnie to miało być zamierzone ale ostatnio reklamy na dobreprogramy.pl nie są blokowane przez adblocka. I nic do tego bym nie miał, tylko że ten nowy mechanizm reklam jest bezsensowny - reklamuje angielskie produkty które można kupić w Walmart i Amazonie. Takie reklamy w ogóle dają jakiś dochód w Polsce?

EDIT:

Zauważyłem że jak ktoś ma ublocka to Rev Defender nic nie daje - i tak jest blokowany.

Mam to samo w Operze ,u znajomego podobnie wygląda w Chrome ,w obu przypadkach z zainstalowanymi rozszerzeniami uBlock I Ghostery ,najnowsze filtry niestety niczego nie zmieniają ,widać że problem leży w architekturze Chromium ,skąd taki pomysł? ,w Firefox na tych samych blokerach nie ma śladu po wynalazku:    RevDefender który odpowiada za ten chłam, na chwile obecną jedyne co mogłem zrobić to zablokować Java Script ,jeśli masz przeglądarkę opartą na Chromium wejdź w Ustawienia ,następnie  Prywatność  ,Ustawienia treści, tu w zakładce JavaScript wejdź w zarządzaj wyjątkami ,dodaj http://www.dobreprogramy.pl i wybierz blokuj ,niestety po takiej akcji nawigacja  w dp odrobinę traci ,choć upierdliwe reklamy znikają. Szukałem rozwiązania w sieci niestety na chwile obecną ani widu ani słychu.

A czasem nie odwiedzałeś tych stron osobiście lub któryś z współużytkowników komputera ? 

Ja mam Firefox i uBlock więc dla mnie jest wszystko OK. Tylko sama tematyka reklam jest dziwaczna - angielskie reklamy Walmartu w Polsce?

Widać masz dziwne ip, albo przeglądasz te strony / dostałeś ip po kimś kto je przegląda :wink:

Ja też mam angielskie wersje czyli to problem globalny. Jest jedno rozwiązanie zmienić przeglądarkę na firefoxa tam takich problemów nie ma.

Też są, mimo aktywnego ublocka, musiałem trochę poklikać aby je dodać do filtrów.

Nigdy na tym komputerze nikt nie wchodził na strony tej sieci handlowej. IP zmienia mi się bardzo sporadycznie (raz na kilka miesięcy), jak widać po postach innych, nie jest przyczyną to co napisałeś.

To jest zamierzone działanie DP żeby ominąć adbloki. Musicie blokować niechciane javascrypty jak np. buletproofserving.com i pochodne.

Na ff u mnie nic nie ma.

 

Potwierdzam. Reklamy tylko omijają adblocki na Chromium. Są nietrafione i po angielsku. Strona dp uruchamia się z 3 razy dłużej niż przed tym. Skuteczna metoda to w ustawieniach javascriptu dodać wyjątek - [*.]dobreprogramy.pl blokuj.

Nietrafione reklamy, do tego omijają AdBlocki. Niedawno był temat co do tajemniczego kodu po obfuskacji - właśnie miał omijać reklamy.

Edit: Nie ma reklam przy używaniu AdBlocka + Ghostery i Disconnect (najnowszy Chrome).

Asystent pobierania, jakość artykułów lecąca na pysk, teraz sztuczki z wciśnięciem badziewnych reklam. Gratuluję portalowi staczania się na dno.

Reklamy dostały downa, jakieś artystycznie ograniczone do miniaturek i tekstu. Nowoczesne. Główkuję, czy aby mi to wadzi. Czy mogą być chińskie nawet?

Jeśliby przez moje blokowanie HotZlot nie odbyłby się, to ja zawczasu życzę wywszasu na łonie i nie będę wołał liberum veto.

Ja na Firefoxie z uBlockiem Origin nie mam żadnych reklam i nie musiałem kombinować z filtrami. A te reklamy są jak piąte koło u wozu - nikogo Walmart nie obchodzi.

Ja dodałem nowe filtry (wszystkie 16) do adblocka w FF z tej strony

http://diver.net.pl/abp

Ponowne uruchomienie FF i po problemie.

 

 

Teraz uważam że jednak uBlock jest o wiele lepszy, bo jest szybszy i blokuje KAŻDĄ reklamę, a AdBlock postanawia czasem nie blokować reklam które nie wydają mu się “nachalne”.

Dziwne jest to że na FF tych reklam nie ma a na Chrome są.

Pomogło dopiero ustawienie blokowania w java script.

chrome jest rozwijany przez największego reklamodawce na świecie. może dodali jakieś linie kodów które uniemożliwiają blokowanie wszystkiego

Tylko po co aż tyle? Nawet na stronie, którą podałeś przestrzegają przed takim postępowaniem.

Z lenistwa.

Nie chciało mi się sprawdzać, który filtr pomoże w usunięciu reklam na stronie DP.